За його словами, оприлюднені нещодавно результати опитування електоральних настроїв українців майже останні перед виборами.
«Після 17 жовтня вже не можна буде друкувати інших даних. А тому вони можуть мати негативний вплив на виборця. Тобто треба нівелювати негативну дію цих останніх рейтингів. Я бачу це (судовий позов – Ред.) як непоганий піар-хід», – заявив Паніотто.
За словами соціолога, довести достовірність даних досить реально.
«Будь-яка професійна експертиза може це довести. По-перше, можна подивитися на анкети, записи в них, можна за кодом інтерв’юерів, дізнатися у них, чи реально проводили дослідження. В принципі великих проблем в тому, щоб встановити правда це чи ні, немає», – зазначив соціолог.
«Ми проводили дослідження з повною мірою відповідності за правилами української соціології і міжнародної соціологічної асоціації. Ми є членами Європейського товариства дослідження громадської думки та маркетингу (ESOMAR)», – додав він.
За словами Паніотто, вимоги про підтвердження і контроль над дослідженням від клієнтів КМІС виникають часто, однак, судовий позов – перший.
«Мало кому подобаються деякі дані. Як правило, проводять свій контроль чи наймаються іншу організацію, яка бере повторні інтерв’ю за тими ж адресами, які є в наших щоденниках. Це звичайна практика. Але жодного разу не подавали в суд», – підсумував він.
Нагадаємо, 11 жовтня партія Наталії Королевської "Україна – Вперед!" подала до суду заяву проти фонду "Демократичні ініціативи" та ТОВ "Київський міжнародний інститут соціології ЛТД", в якій вимагає спростування інформації щодо рейтингу партії.
Згідно з результатами опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, якби вибори до Верховної Ради відбулися наприкінці вересня, 5% бар'єр подолали б Партія регіонів, за яку готові віддати свої голоси 23,3% виборців, партія «УДАР» – 16%, Об'єднана опозиція «Батьківщина» – 15,1%, Комуністична партія України – 10,1%, ВО «Свобода» – 5,1%. Партія Королевської не здола б 5%-й бар’єр.