Про це пише газета «Коммерсанть-Украина» з посиланням на власні джерела.
«Фонд дав зрозуміти, що виділення коштів можливе за двома сценаріями: або Україна виконує всі взяті на себе зобов'язання, або ситуація в українській економіці буде настільки критична, що потребують негайної фінансової допомоги», – зазначив співрозмовник видання.
Як пише видання, українська влада має намір запропонувати МВФ ще мінімум на рік продовжити дію програми stand-by, яка завершується цього місяця. За словами першого заступника глави адміністрації президента Ірини Акімової, для цього на засідання ради директорів МВФ у Токіо вчора, 10 жовтня, вилетіла делегація України під керівництвом глави Нацбанку Сергія Арбузова. До складу делегації увійшов також міністр фінансів Юрій Колобов та голова Мінекономрозвитку Петро Порошенко.
Джерела видання, близькі до переговорів з МВФ, розповідають, що на нинішньому етапі завданням української місії є не створення нової програми співпраці, а продовження терміну чинної.
«Хоч ми і не отримуємо кредити, для нас важливо зберегти діалог – від цього безпосередньо залежить прибутковість українських позик. Так що нам треба домовитися про продовження чинної програми stand-by, тим більше, що формальна причина для цього існує – ми не вичерпали обсяг кредиту з цієї програми», – зазначає співрозмовник.
Таку угоду Україні підписати більш реалістично, оскільки під час запуску нової програми МВФ вимагає від країни-позичальника виконання попередніх умов.
Дворічна програма stand-by була запущена в жовтні 2010 року, її дія завершується вже в цьому місяці. За два роки Україна отримала лише два транші на загальну суму $3,4 млрд, після чого підтримка була заморожена через невиконання Києвом одного з ключових умов – підвищення ціни газу для населення до рівня собівартості.
У Партії регіонів відзначають, що нові переговори не свідчать про згоду влади на виконання цієї вимоги.
«Незважаючи на те, що відновлення співпраці з МВФ перебуває під великим питанням, ми повинні продовжувати контакти. Однак при цьому наша позиція залишається незмінною – підвищення ціни газу для населення можливо лише після реального зростання добробуту наших громадян і розробки системи компенсацій для незаможних верств населення», – говорить голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков.
Напередодні влада оголосила про готовність піти на часткові поступки раді директорів МВФ. В уряді погодилися змінити макропрогнози на 2013 рік з урахуванням результатів економіки за III квартал цього року. Враховуючи, що в III кварталі очікується спад економки, нові прогнози повинні бути знижені. Розрахунок першій редакції держбюджету на 2013 рік робився на основі прогнозу зростання ВВП на 4,5%, тоді як в МВФ говорили про 3,4-3,5%.