“Цими днями дільничні виборчі комісії в Італії отримали списки виборців. Вперше списки виборців складені не в алфавітному порядку за прізвищами, а – за місцем проживання, хаотично і не системно. В одних випадках адреса починається з міста, в інших – з вулиці”, – сказав він.
Городецький зазначив, що навіть сам факт транслітерації іноземних адрес українською мовою є абсолютно не зрозумілим і не потрібним, адже одне і теж іноземне слово можна написати українською в різний спосіб, а “формування списку за “транслітерованими” адресами – це взагалі абсурд”.
“Це викличе хаос і непорозуміння в день виборів. Адже щоб знайти себе в списках, виборець змушений буде витратити багато часу, як і член виборчої комісії, а враховуючи, що лише в попередніх списках на римській дільниці є майже 2 тисячі осіб, то можна собі тільки уявити, яка ситуація буде в день виборів біля стенду зі списками і на дільниці в цілому”, – сказав Городецький.
Він зазначив, що, очевидно, при формуванні списків Центральна виборча комісія керувалася нормою частини 3 статті 39 Закону про вибори, відповідно до якої, виборці включаються до попереднього списку так, щоб відомості про виборців з однаковою адресою житла були розміщені поруч.
“Але якщо в Україні це положення ще може мати якесь логічне пояснення, то на закордонних дільницях його застосовувати взагалі не можна, бо поруч опиняються виборці, що живуть на вулиці Гарібальді в Римі і Флоренції, а, для прикладу, виборець з однойменної вулиці з Вітербо може бути взагалі в іншому місці, бо його адреса написана, починаючи з назви міста. Крім того, люди за кордоном часто змінюють адресу через зміну місця праці і тому можуть просто не пам’ятати адреси на час постановки на консульський облік», – сказав голова Християнського товариства українців Італії.
“Поки ще можна виправити ситуацію, звертаємося до голови ЦВК і до міністра закордонних справ негайно втрутитися в цю ситуацію і при виготовленні остаточних списків розмістити виборців в алфавітному порядку за прізвищами”, – підкреслив він.
Нагадаємо, директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкін заявляла про небезпеку зриву виборів у Києві.
Як прокоментував Тиждень.ua голова Комітету виборців України Олександр Черненко, небезпека зриву виборів не нова для України і з нею можна впоратися.
Також Центральна виборча комісія збільшила кількість виборчих дільниць за кордоном на 2 до 117.