Так, Олена Білозерська пише про стрільця із "Каравану". Як зазначає блогер, найцікавіше у цій історії те, що "менти начебто порушили чи збираються порушити проти покійних охоронців кримінальну справу за здирництво. Повідомляється, що вони звинувачували людей у крадіжках, заводили до себе і там грабували".
"Так що, може, Ярослав Мазурок нічого й не вкрав. Бо дуже дивно мені – нащо людині в його стані, ще й з пістолетом у кишені, красти якусь флешку чи зарядний пристрій вартістю 100 грн? Тим більше, що це не предмет першої необхідності, ще й така річ, яку в разі потреби завжди можна у когось позичити. Якщо красти – то щось дороге. Або їжу, якщо зовсім без грошей і голодний. Дивна історія", – пише Білозерська.
"І ще одна думка у мене: хто покарав негідників-охоронців, які грабували людей? Інший охоронець, тільки безробітний і злий. Схоже, що й у політиці так само – прибрати ситих негідників від влади, на жаль, під силу лише голодним негідникам", – йдеться в блозі.
Цю ж тему піднімає у своєму блозі на ЛІГАБізнесІнформ Сергій Нестеренко – консультант з питань психологічної безпеки, шеф-редактор журналу "Безпека і закон". Він, зокрема, пише про те, як можна було запобігти цій трагедії: "Очевидно, що сьогодні завданням охоронця, що працює в місцях масового відпочинку людей – приміром, торговому центрі або супермаркеті – є вміння згладжувати і мінімізувати конфлікти, а не розпалювати їх… Тому настільки ж очевидно, що найважливіші навички для сучасного охоронця – це навички психодіагностики, ефективної комунікації, психологічного впливу на людей. І вибору на цій основі адекватної стратегії поведінки".
Він також додає, що в окремій кімнаті охоронці запобігли б трагедії, якби вони були правильно підготовлені. "Один з охоронців повинен був постійно перебувати поза увагою підозрюваного, переважніше всього зліва і ззаду. При такому підході, навіть якщо б охоронців було двоє, а не четверо, в найгіршому випадку постраждав би тільки один – другий встиг би заблокувати дії кілера", – пише Нестеренко.
Олександр Бригинець у своєму блозі повідомляє про те, що пам’ятку у стилі модерн початку ХХ ст. – будинок на вул. Горького, 44 (Кузнецькій), готують до знесення. "Візуально пам’ятка знаходиться на території публічного акціонерного товариства «Марс», куди й завезена важка техніка. Хто, коли і кому надав дозволи на знесення пам’ятки поки не зрозуміло і як таке могло статися взагалі теж, адже пам’ятки не підлягають знесенню", – пише він.
Володимир Єшкілєв у блозі на сайті телеканалу ТВі пише про ситуацію в Грузії після парламентських виборів: "Грузинські події – виразний, дуже рельєфний приклад того, як на архаїчне, за своєю суттю, суспільство намагалися спроектувати певну постмодерну схему влади… І, безперечно, це певний урок нашим соціальним фантазерам і прожектерам в Україні, які багато говорять про те, що от якби після Помаранчевої революції в 2005 році Ющенко чи Тимошенко діяли інакше, більше, швидше… Насправді ж ми бачимо, що архаїчне суспільство не долається такими реформами".
"Грузинський досвід ставить питання про актуальність модернізації України взагалі. Може бути, що насправді той поїзд модернізації вже пішов і його вже немає на тому пероні, де ми стоїмо", – аналізує він.
Соціолог Максим Віхров у блозі пише, що влада вочевидь серйозно візьметься за ідеологію. "Не дарма ж в ювілей «Молодої гвардії» Микола Азаров пообіцяв, що Партія регіонів «не шкодуватиме всіх своїх сил, щоб виховувати молодь» і цілком прозоро висловився про зрадників, що служили тоді фашистам і розповсюджують «негатив» зараз. В музеї тієї ж «Молодої гвардії» в Краснодоні Вадим Колєсніченко та Нестор Шуфрич презентували книгу «Українські націоналістичні організації в роки Другої світової війни», – пише автор.
Віхров зазначає, що "коли державні мужі починають звертатися до духовності, потрібно відразу перевіряти кишені".
"Існує думка, що інтерес до ідеології наростає обернено пропорційно економічному зростанню: чим глибше фінансова яма, тим більше сорочок (вишитих або звичайних) рветься на ідеологічних диспутах. Щось подібне ми вже проходили під час президенства Віктора Ющенка. Поки країна пов'язала в економічній кризі та політичному бардаку, пан президент читав народу проповіді на морально-етичні та патріотичні теми і навіть спробував перетворити СБУ у своєрідний філіал «Просвіти». Не беруся нічого стверджувати, але аніскільки не здивуюся, якщо виявиться, що і нинішня влада взялася за справи духовні саме в зв'язку з «покращенням», що не відбулося, і обвалом рейтингу", – йдеться в блозі.