«Можу сказати одне: так, дійсно, певні порушення при цьому були. В тому розумінні, що цей документ не розглядався в другому читанні за підсумковою таблицею. Водночас, ті, хто мав готувати таблицю, всіляко саботували це. Загалом зрозуміло: профільний Комітет очолювали затяті опоненти цього закону. І вони в жодному разі не допустили б його розгляду так, як це передбачає Регламент: з порівняльною таблицею», – заявив Мартинюк.
Тому, продовжив віце-спікер, документ винесли на розгляд раптово – щоб не допустити загострення ситуації в сесійному залі і за його межами, оскільки не можна було виключити «захоплення будівлі Верховної Ради найагресивнішими пронаціоналістично налаштованими силами».
«Ситуація була надзвичайно складною, тому довелося виходити з того, що краще дещо порушити ті або інші правила і зберегти відносно спокійну обстановку процесу ухвалення закону, ніж свідомо довести справу до серйозного політичного протистояння, яке цілком могло б закінчитися плачевно як для його учасників, так і для авторитету України в цілому як держави», – заявив перший заступник голови ВР.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики". Засідання парламенту проводилося під головуванням Адама Мартинюка.
8 серпня президент Віктор Янукович його підписав, а також доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу для розроблення пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.
10 серпня закон набув чинності.