За словами агенції ООН, через найгіршу посуху за останні 50 років у США ціни на кукурудзу та сою впродовж літа впали до рекордного рівня і в поєднанні з посухою в Росії та інших країнах-експортерах басейну Чорного моря викликають побоювання щодо відновлення кризи.
Індекс цін Організації ООН з питань продовольства та сільського господарства, який вимірює щомісячні зміни цін на продовольчу корзину зернових, олійних культур, молочних продуктів, м'яса і цукру, виріс на 1,4% у вересні переважно за рахунок зростання цін на молочну та м’ясну продукцію.
«Малоймовірно, що ми побачимо нормалізацію цін найближчим часом», – вважає старший економіст організації Абдолреза Аббассіан.
А на думку керівника відділу з питань продовольства і напоїв у лондонській юридичній компанії Eversheds Пармджита Сінгха, високі ціни чинитимуть додатковий тиск на міжнародні ланцюги поставок харчів.
«Виробники природно захочуть перекласти збільшення видатків на своїх клієнтів і зіткнуться з жорстким опором з боку рітейлерів, які не хочуть збільшувати ціни для клієнтів, які все більше слідкують за вартістю», – зазначив Сінгх.
Поки що індекс цін не досяг піку лютого 2011 року, коли високі ціни на продовольство стали одним з приводів для Арабської весни на Близькому Сході і в Північній Африці, але нинішній рівень дуже близький до показників 2008 року, що викликали заворушення в бідних країнах.