Зазначивши, що питання України, так само як і Грузії, не так давно обговорювалося в рамках зустрічі міністрів ЄС і НАТО, помічник держсекретаря сказав: «Ми працюємо з європейськими партнерами, наполегливо закликаючи (українська влада – Ред.) до прозорості і до того, щоб вони (вибори) були вільними, справедливими і дозволили б українському народові вибрати своїх майбутніх лідерів. І ми будемо продовжувати це робити».
Хаммер привів в приклад недавні парламентські вибори в Грузії.
«Якщо подивитися на те, що сталося в Грузії, то дуже обнадійливо бачити такі вибори, які дозволили грузинському народу обрати своїх лідерів. І Україна повинна дивитися і бачити, що і як робить її сусід для того, щоб це відбулося (і в Україні)», – пояснив він.
Помічник держсекретаря знову підтвердив позицію США щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
«Ми залишаємося стурбованими щодо того, що колишній прем'єр-міністр Тимошенко залишається в ув'язненні. Вона повинна бути звільнена», – заявив він, додавши, що дана ситуація не сприяє клімату виборчої кампанії.
«Це питання, яке є першочерговим для інтересів США і європейських. Ми працюємо разом, і ми будемо просуватися вперед, намагаючись робити це знову, працювати для того, щоб гарантувати, що ці вибори пройдуть так, як цього заслуговує український народ», – заявив Хаммер.
За його словами, США готові підтримати «моніторингові зусилля, надаючи фонд для надання допомоги».
«Ми сфокусовані на тому і намагаємося закликати (українськувладу – Ред.) до прозорих, вільнихі справедливихвиборів в Україні. Ми постійно закликаємо звільнити екс-прем'єра Тимошенко і покінчити з виборчим переслідуванням в Україні. Це питання, яке у фокусі нашої уваги. Ми робимо все, що ми можемо, щоб переконати українську владу провести ці вибори вільним і справедливим чином», – ще раз визначив позицію США щодо України помічник держсекретаря.
Як повідомлялося, 22 вересня Сенат США прийняв резолюцію щодо України. Документ закликає до звільнення з в'язниці колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, а також провести парламентські вибори «чесно та прозоро у відповідності зі стандартами ОБСЄ».
Разом з тим, МЗС України висловило сумнів з приводу загальної підтримки резолюції. У відомстві, зокрема, вказали, що текст резолюції не проходив обговорення на засіданні комітету Сенату США з міжнародних прав і був прийнятий в пакеті з 11 іншими документами з різних питань.