"Ми говоримо, що наше суспільство є надзвичайно політизованим – де б люди не зібралися, вони починають говорити про політику. Але якщо поглянути глибше — політизація Швейцарії, наприклад, набагато глибша, але там це відбувається за рахунок місцевих референдумів, де люди цікавляться місцевими проблемами", – переконаний він.
Біденко зазначив: "У нас відбувається не так політизація суспільства, як марганалізація політики. Тобто, будь-яка кухарка вважає, що може говорити про те, хто кращий — Янукович чи Тимошенко".
Експерт розповів, що навіть серед освічених людей він чує фрази на кшталт: "А чому в програмі жодного кандидата немає того, що він зробить світло на вулиці нашого міста?". Такі питання, на думку експерта, свідчать про абсолютно політичну неграмотність громадян.
"Тобто, у нас є така собі марганалізація, коли люди знають, хто сидить в тюрмі, хто президент, але не знають трьох головних кандидатів по своєму округу, навіть якщо ці кандидати активно піаряться", – додав він.
Буденко переконаний, що ця марганалізація веде до того, що українська політика залишається невизначеною і ідеології грають найменшу роль.
"Навіть якщо з'явиться партія, така як наприклад "Свобода", яка буде акцентуватися на ідеології, то люди будуть найменшим чином це аналізувати і сприймати. Вони будуть більше цікавитися речами емоційно-раціональними: "а що він-вона сказали про Тимошенко чи Януковича, чи як це виглядає", – пояснив Біденко.
Читайте також: Основа цивілізаційного вибору (частина 1, частина 2)