У ПАРЄ регіонали підтримали росіян, звинувачуючи “стару” Європу у подвійних стандартах

3 Жовтня 2012, 07:54

"Проект резолюції носить скоріше характер виховного документа, а не документа, налаштованого на діалог", – заявив з трибуни асамблеї в Страсбурзі Олексій Плотніков (Партія регіонів).

Одним з головних доводів тих, хто виступав проти жорсткої резолюції ПАРЄ, стали закиди на адресу Європи щодо існування подвійних стандартів, пише "Коммерсант-Украина".

"Ні моніторинговий комітет, ні ПАРЄ не звертають уваги на те, як виконують ті ж критерії (що висуваються на адресу Росії та інших східноєвропейських країн – Ред.) представники "старої" Європи, країни-засновники Ради Європи", – зазначив Плотніков.

Як пише газета, ПАРЄ дійсно не проводить моніторинг західноєвропейських країн. Вчора цей факт були змушені визнати доповідачі стосовно ситуації в Росії.

"Що стосується фрази про силові розгоні демонстрацій у Росії. Так, згоден, ми бачимо, як невідповідно застосовується сила і в Мюнхені, і в Мадриді, але це не означає, що в Росії така практика прийнятна. Тому ми зобов'язані відзначити ці факти", – переконував доповідач по Росії Андреас Ґросс (Швейцарія).

Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні ПАРЄ розгляне проект резолюції, що визначає термін "політичні в'язні". Цей короткий документ – об'ємом менше сторінки – дозволить в майбутньому віднести до даної категорії людей, відносно яких судовий процес "проходив нечесно або був пов'язаний з політичними мотивами влади".

При цьому асамблея закличе країни-члени переглянути вироки відповідним особам. І хоча перелік ув'язнених, які підпадають під дію цієї норми, в документі не визначений, очевидно, що в зоні ризику знову опиняться східні країни Ради Європи, зокрема Україна, Росія, Азербайджан і Туреччина.

2 жовтня ПАРЄ прийняла резолюцію щодо зобов'язань Росії перед Радою Європи. У ній, зокрема, ПАРЄ висловила занепокоєння у зв'язку з низкою законопроектів, прийнятих останнім часом. ПАРЄ закликала президента Росії Владіміра Путіна "не посилювати авторитарний характер системи, а демократизувати її".