За словами експерта, підтвердженням цього є заява лідера опозиції Грузії Бідзіна Іванішвілі, виборчий блок якого наразі лідирує на виборах.
«Пан Іванішвілі вже заявив, що Грузія зберігатиме такий самий зовнішньополітичний курс для взаємодії з ЄС і НАТО, тому кардинальних змін я поки не бачу. Принаймні якщо орієнтуватися на його заяви. Тим більше, президентом країни залишається Міхаїл Саакашвілі. А щодо того, яка буде корекція взаємовідносин з Російською Федерацією, це покаже життя. Так, під час виборів опозиція роздала чимало обіцянок про зміну відносин з РФ. Чи вдасться це зробити на практиці – покаже час. У будь-якому разі думка громадян Грузії стосовно зовнішньополітичних напрямів досить консолідована, на відміну від скажімо України. В Грузії не має розколу суспільства з цього питання. А тому я не думаю, що будь-який лідер Грузії зможе нав’язати позицію відмінну від позиції більшості громадян. Очевидно, що таких швидких змін стосовно зовнішньої політики і безпеки не буде», – заявив Чалий.
Експерт також відзначає, що попри непрості стосунки між Саакашвілі та Іванішвілі під час виборчої кампанії, їм все ж вдасться порозумітися.
«Як на мене, сам Іванішвілі розуміє вагу і вплив Саакашвілі в Грузії. А тому, думаю, прогнози щодо певної конфронтації, про яку говорять окремі коментатори, не справдяться. Мені здається, що вони знайдуть порозуміння в цьому плані, особливо після позиції, яку зараз зайняв Саакашвілі», – вважає експерт.
Водночас щодо заяви президента Грузії про перехід його партії в опозицію Чалий вважає, що вона є свідченням того, що «Грузія все далі йде від радянського періоду».
«Для мене це свідченням того, що Грузія все далі йде від радянського періоду, адже в принципі в більшості пострадянських країн привілеює модель концентрації влади президента. І навіть там, де була більш плюралістична модель, зокрема в Україні, зараз спостерігається зворотня тенденція. Я вважаю, такий крок Саакашвілі досить сильним… Це відкриває можливість Саакашвілі в майбутньому не просто залишатися в політиці, а й грати в ній важливу роль. Адже це не останні вибори в Грузії і очевидно, що він претендуватиме на ключові позиції в країні», – додав він.
Чалий також зазначає, що до жовтня наступного року Саакашвілі залишається на своїй посаді.
«Зміни до Конституції, які внесені в 2010 році вступають в дію з 1 грудня 2013 року. Тому буде певний перехідний транзитний період і досить непростий, але, думаю, демократичний», – додав він.
Нагадаємо, у Грузії 1 жовтня відбулися вибори депутатів нового парламенту.
За підсумками обробки даних у 35,16% виборчих дільниць, виборчий блок "Бідзіна Іванішвілі – Грузинська мрія" набрав на виборах 53,15% голосів виборців, партія "Єдиний національний рух", лідером якої є президент країни Міхаїл Саакашвілі, отримала 41,60% голосів.
У спеціальному зверненні Саакашвілі вже заявив, що його партія вирішила перейти в опозицію.
Як відомо, політична сила, яка отримає більшість місць в парламенті, після президентських виборів 2013 року, фактично, отримає всю повноту влади. Тоді набуде чинності нова редакція Конституції, і Грузія з президентської республіки трансформується в парламентську.