«Вибори пройшли конкурентно, за активної участі громадян в кампанії, але обстановка кампанії була напруженою і поляризованою з деякими випадками насильства. Кампанія часто зосереджувалась з одного боку на перевагах окремих посадовців, а з іншого боку на приватних фінансових активах, а не на конкретних політичних платформах і програмах.
У той час як в цілому свободи асоціації, зборів та самовираження було дотримано, випадки переслідування та залякування активістів партій та їх прихильників негативно позначилися на кліматі кампанії. Це сприяло створенню атмосфери недовіри між учасниками», – йдеться в заяві.
«Незважаючи на дуже поляризовану кампанію, яка позначилася жорсткою риторикою та деякими недоліками, грузинський народ вільно виявив свою волю на виборах», – зазначив спеціальний координатор який очолював короткострокову місію спостерігачів ОБСЄ і глава делегації Парламентської Асамблеї ОБСЄ Тоніно Піцула.
«Процес показав здорову повагу до основних свобод, які стоять в центрі демократичних виборів, і ми очікуємо, що остаточні результати відображатимуть вибір електорату», – додав він.
«Незважаючи на недоліки, ці вибори були дуже конкурентними. Політичні сили, обрані до нового складу парламенту, і більшість, і опозиція тепер повинні взятися за свої обов’язки і працювати разом, щоб усунути ці недоліки для подальшого демократичного розвитку країни», – заявив голова делегації Парламентської асамблеї Ради Європи Лука Волонте.