The Economist пише про необхідність домовленостей щодо розподілу влади між президентом та опозиційними силами після виборів:
«Якщо ця тенденція (перемоги опозиції – Ред.) збережеться і отримані голоси буде переведено в місця в парламенті, що все ще є великим «якщо», то Іванішвілі може стати прем’єр-міністром, тоді як Саакашвілі ще рік залишатиметься на посаді президента. За словами колишнього міністра освіти і нинішнього аналітика й академіка Гія Нодія, це «змусить сторони до співпраці, але чи зможуть вони це зробити залишається іншим питанням».
«Уникнути реальної кризи допоможе домовленість щодо поділу влади», – зазначив Нодія, припускаючи, що Іванішвілі стане прем’єр-міністром. Зважаючи на те, що Саакашвілі ще рік залишатиметься президентом, на думку Нодія, це буде «перехідним етапом до повної влади». Конституційні зміни означають, що наступний президент матиме значно менше влади, ніж нинішній, а прем'єр-міністр матиме набагато більше влади», – зазначає The Economist.
«Обидві сторони в день проведення виборів запевнили, що вони не втягнуть країну в політичну кризу і хотіли б працювати разом. За словами опозиції, це могло б сприяти посиленню політичної культури Грузії. Існують однак сумніви, що президент Грузії Міхаїл Саакашвілі готовий працювати разом», – відзначає Die Frankfurter Allgemeine.
«Якщо перемога Іванішвілі підтвердиться, це буде першим випадком з часів розпаду Радянського Союзу, коли в Грузії відбудеться мирний перехід влади шляхом виборів, а не через революцію чи збройне повстання. Це означатиме, що Грузія пройшла важливий виборчий тест, провівши конкурентні вибори, які можуть усунути від влади партію Саакашвілі через дев’ять років після того як вона прийшла з допомогою «Трояндової революції»», – пише Financial Times.
«Якщо перемогу «Грузинської мрії» буде підтверджено, постане питання чи втримається купи коаліція, яка складається з шести партій…Неясно також як коаліція Іванішвілі буде співіснувати з Саакашвілі ще рік після поляризованої і злісної кампанії, в якій кожна сторона звинувачувала іншу в зловживаннях. Результати потребуватимуть перегляду відносин з Грузією у Вашингтоні і в Москві після того як Захід надав сильнішу підтримку Саакашвілі переважно завдяки його готовності протистояти Росії», – додає британське видання.
Нагадаємо, за даними екзит-полів грузинських провладних телеканалів "Імеді", "Руставі-2" і ОВГ, опозиційний блок Бідзіни Іванішвілі «Грузинська мрія» лідирує на виборах в парламент з 35%, в той час як у партії "Єдиний національний рух", яка підтримує президента країни Михаїла Саакашвілі – 30%.
Згідно з даними екзит-полу опозиційного ТБ "Маестро", "Грузинська мрія" лідирує з 63%, у партії Саакашвілі – 27%.