«До виборів нічого бути не може, тому що це віха для демократичної системи… Всі висновки робитимуться за підсумками», – додав він.
На зауваження, що американські посадовці все ж заперечують бажання вводити санкції проти України, аналітик відповів:
«Вони не думають (вводити санкції – Ред.), але всі дії української влади їх змушують і підштовхують це зробити. Вона демонструє, що на неї не діють будь-які резолюції, попередження, умовляння. І таким чином вона пришвидшує санкції. При тому, що на Заході ніхто не хоче санкції заради санкцій. Просто створюється така ситуація, коли іншого виходу чи способу діяти українська влада не залишає своїм західним партнерам, в тому числі такою хамською поведінкою, яку зараз демонструє і український МЗС, і окремі депутати ПР».
Коментуючи оперативність розгляду і прийняття цієї резолюції Сенатом США, Горбач заявив: «Резолюцію в такому попереджувальному вигляді, яка застерігає від якихось неправильних дій, можна і варто ухвалювати саме за якийсь достатньо великий проміжок до моменту виборів. Якби резолюцію затягли на пізніший час, то вона була би іншою, оскільки була б інша політична реальність. Це цілком логічно. Звісно можна припускати, що окремі сенатори чи лобісти доклали до цього (ухвалення резолюції у короткий термін – Ред.) зусиль».
Проте, на думку Горбача, обставини ухвалення цієї резолюції не мають жодного значення.
«Це має значення для піару всередині України для української влади, яка намагається таким чином виправдати свої проколи і провали тим, мовляв, що зла-ворожа опозиція діє за кордоном. Нема жодної різниці, за яких обставин, в який час відбулося це голосування. Це законне прийняте рішення – точно таке ж, як всі інші рішення, ухвалені Сенатом», – вважає експерт.
Горбач також називає хамством реакцію українського МЗС та представників Партії регіонів на резолюцію Сенату США.
«Це називається хамство. І відобразиться це надзвичайно негативно. З ними перестають говорити, зустрічатися, їх ігнорують. Після певних процедур можуть ввести персональні санкції», – додав експерт.