Як зазначає прес-служба, це рішення було ухвалене 27 вересня і набуде чинності завтра, 28 вересня, після публікації в офіційному віснику ЄС.
Водночас Рада ЄС наголошує, що може знову накласти заборону на в’їзд тих осіб, що блокують поступ у розв’язанні наявних проблем навколо молдовських шкіл у Придністров’ї, в яких викладання ведеться на основі латинської графіки. Відповідні положення у Рішенні Ради ЄС не було знято, хоча вони вже не стосуються конкретних осіб.
«Рада ЄС продовжить стежити за ситуацією в регіоні та робитиме регулярний огляд подій, аналізуючи поступ до політичного врегулювання, свободи руху осіб та ситуації в молдовських школах з викладанням на основі латинської графіки», – йдеться в повідомленні.
Як нагадує прес-служба, обмежувальні заходи проти політичних лідерів Придністровського регіону Молдови було вперше запроваджено у 2003 році. Тоді 17 особам, відповідальним за відсутність співпраці для досягнення поступу в політичному врегулюванні конфлікту, було заборонено в’їжджати на територію ЄС.
У 2004 році заборону на в’їзд було накладено на другу групу осіб, відповідальних за залякування та закриття молдовських шкіл у Придністров’ї, в яких викладання ведеться на основі латинської графіки. Усі санкції було призупинено у 2010 році, аби спонукати до поступу в досягненні політичного врегулювання придністровського конфлікту, в розв’язанні ще наявних проблем молдовських шкіл та у відновленні вільного руху осіб. Останній список осіб, яким було заборонено в’їзд на територію ЄС, включав одинадцять осіб.
Переговори для врегулювання Придністровського конфлікту з ЄС відновилися у грудні 2011 року після шестирічної паузи.