Янукович підкреслив, що під час головування в ОБСЄ Україна також налаштована докласти всіх зусиль для зміцнення безпеки в регіоні та демократичних інститутів її держав-учасників.
«Ми робитимемо акцент на необхідності надання нового поштовху вирішенню тривалих конфліктів на європейському просторі та реагування на нові виклики і загрози безпеці, зокрема енергетичні», – сказав Янукович.
Президент висловив переконання, що головування України в ОБСЄ також сприятиме поглибленню міжнародного співробітництва та діалогу з метою підтримання стабільності, врегулювання кризових ситуацій і постконфліктної відбудови.
Особливу увагу, за його словами, буде надано переговорному процесу з Придністровського конфлікту, процесу Нагірно-Карабаського врегулювання, а також Женевським дискусіям з питань безпеки та стабільності на Кавказі.
Президент також наголосив, що Україну як позаблокову державу «не може не турбувати ерозія режиму Договору про звичайні збройні сили в Європі». «Ми виходимо з того, що цей міжнародно-правовий документ є наріжним каменем стабільності на континенті, а тому держави-учасниці мають докласти усіх зусиль, аби відновити його повноцінне та ефективне функціонування», – підкреслив він. Саме тому, зазначив Янукович, в рамках свого головування в ОБСЄ Україна планує приділити особливу увагу питанню виходу з кризи, що виникла навколо цього Договору.
«Мирне врегулювання та запобігання конфліктам стануть відправною точкою діяльності України у разі обрання до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на 2016-2017 роки», – додав Янукович.
Він також нагадав, що Україна вже протягом багатьох років залишається активною прихильницею зміцнення превентивної дипломатії в міжнародних відносинах, безумовно, за ключової ролі ООН.
«Забезпечення раннього попередження конфліктів було одним із ключових елементів першого членства України як незалежної держави в Раді Безпеки ООН у 2000-2001 роках. Роботу в цьому напрямі ми ведемо і в Комісії ООН з миробудівництва», – нагадав Янукович.
На початку доповіді, Янукович вказав, що країна поділяє глибоке занепокоєння міжнародного співтовариства ескалацією насильства в Сирії.
«Хочу запевнити вас у тому, що й надалі українські літаки та кораблі, які можуть бути задіяні в зусиллях з евакуації громадян з «гарячих точок», завжди будуть відкриті для усіх осіб, хто потребує допомоги, незалежно від їх громадянства», – заявив Янукович та додав, що Україна схвалила рішення про надання через механізми ООН гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб у Сирії та сирійських біженців.
«Переконаний, що спільними зусиллями світового співтовариства вдасться забезпечити безпеку цивільного населення Сирії. Вірю в міжнародну солідарність у цьому питанні», – наголосив Янукович.
Нагадаємо, сьогодні зранку до 100 представників української діаспори під стінами Постійного представництва України при ООН у Нью-Йорку висловили свій протест проти Януковича.