Уряд готує до продажу ключові енергетичні підприємства, спиртзаводи і спортивні бази

26 Вересня 2012, 09:41

Як повідомило джерело в уряді, проект закону"Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"вже схвалений Кабміном і готується до передачі у парламент, пише "Коммерсант-Украина".

В останній момент зі списку за ініціативою Міністерства фінансів був вилучений "Турбоатом".

Підсумковий документ фактично дозволяє масштабну приватизацію вугільних шахт: у власності держави в Донецькій області залишиться лише 11 підприємств, а в Луганській – 7.

Також буде проведена масова приватизація спиртзаводів, радіотелевізійних передавальних центрів та книжково-журнальних видавництв ("Мистецтво", "Либідь", "Дніпро", "Веселка").

Приватними хочуть зробити майже всі спортивні бази, басейни і стадіони, за винятком підприємства, яке управляє київським Палацом спорту, НСК "Олімпійський", "Львів-Ареною".

Зберігши в держвласності найбільш знакові винзаводи, такі як "Коктебель" і "Массандра", уряд пропонує дозволити продаж низки південноукраїнських і закарпатських радгоспів-заводів, включаючи Ужгородський і Одеський коньячні заводи, Одеський завод шампанських вин.

З усіх державних елеваторів приватизації не підлягатиме лише Новотроїцький.

Зі списку об'єктів, що не підлягають приватизації, виключать НАК "Нафтогаз України", "Чорноморнафтогаз", "Укрінтеренерго" і "Укрспецтрансгаз" (транспортування зрідженого газу), ДАТ "Магістральні трубопроводи "Дружба".

Вилучені зі списку Харківський електромеханічний завод, Дашавськийзавод композиційних матеріалів, спеціальне виробництво київського заводу "Радар" та Солотвинський солерудник.

Нагадаємо, 24 вересня про підготовку проекту закону"Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, повідомивши лише, що перелік державних підприємств, заборонених до приватизації, буде скорочений більш ніж у п'ять разів – з 1492 до 296.