«Навіть у росіян можуть бути зауваження», – додав він.
За словами експерта, українська влада спробує все зробити, щоб провести процедуру голосування під час виборів більш-менш прийнятно.
«Однак, це не може врятувати від оцінки виборчої кампанії не як процедури голосування, а як значною мірою сумнівного і спотвореного виборчого процесу, бо те, що вже зроблено наряд чи можна змінити. Наприклад, проголосований виборчий закон, чим спотворено виборчу систему, свідомо надавши преференції через мажоритарну складову для багатих кандидатів, які є більш залежні від влади. По-друге, формування окружних і дільничних комісій з величезними перевагами для представників Партії регіонів і фактичним підкупом інших членів комісій. І третє – це певні гоніння на медіа, на прикладі ТВі. Ці події скасувати чи забути вже неможливо, навіть при всьому бажанні Партії регіонів. Таким чином, виборчий процес як демократичний вже, м’яко кажучи, не зовсім легітимний», – пояснює Горбач.
Читайте також: Операція «Фальсифікація». Партія влади отримала безпрецедентні можливості виграти вибори ще до їхнього початку
Хоча Захід, звичайно, буде оглядатися на результат виборів, додає експерт.
«Для США, ЄС та інших партнерів демократичних держав найбільшою проблемою є легітимність української влади, тобто чи можна з нею мати справу як з легітимно обраною. Якщо ні, то будь-які контакти з нею дискредитуватимуть американських і європейських політиків в очах їх електорату. Отже, для них найважливіше мати легітимного партнера, а тому вибори як процедура, яка надає такої легітимності, для них є ключовою і вирішальною», – зауважив Горбач.