Від агресії обурених мусульман найбільше потерпають західні дипломати і місцеві християнські громади

24 Вересня 2012, 17:14

Інформація про фільм з'явилася в ЗМІ в річницю терактів 11 вересня. Цей фільм зображує іслам релігією ненависті і насильства, а пророка Мухаммеда – дурною і пихатою людиною.

У фільмі зображено пророка Муххамеда, а також його дружину Хадіджу, що заборонено у мусульманстві. Крім того, у фільмі сказано, що Коран написаний на основі Біблії, тоді як один з основних постулатів ісламу полягає в тому, що Коран є словом Аллаха, яке було відкрито Мухаммеду з тим, щоб він передав його всім людям.

Точне походження "Невинності мусульман" залишається невідомим. Влада США підозрює, що продюсером фільму є єгиптянин-копт Накула Басслі Накула, якого раніше засудили за шахрайство. Він був допитаний каліфорнійської поліцією і наразі переховується.

За даними ЗМІ, активну участь у зйомках фільму також брав відомий пастор зі штату Флорида Террі Джонс.

Зазначимо, що вже щонайменше дві актриси заявили, що автор фільму їх обдурив.

Ввечері 11 вересня у Лівії у місті Бенгазі невдоволені ісламісти напали на посольство США. Вони обстріляли будівлю із гранатометів, а потім підпалили її. У результаті нападу загинули посол США в Лівії Крістофер Стівенс і три морські піхотинці іх охорони дипмісії. За підозрою в цьому інциденті заарештовані близько 50 осіб.

Того ж дня у Єгипті демонстранти напали на американське посольство в Каїрі. Вони зірвали американський прапор і замінили його чорним полотнищем з написом "Немає Бога, крім Аллаха, і Мухаммед – пророк його".

Єгипетська прокуратура видала ордери на арешт семи єгипетських коптів, які нібито причетні до фільму "Невинність мусульман". За заявою прокуратури, вони звинувачуються в нанесенні збитку національній єдності і образі ісламу. Всі вони, як вважають, знаходяться за межами Єгипту.

За протестами в Бенгазі і Каїрі послідували напади на представництва в США практично у всіх країнах Близького Сходу та Північної Африки, Ємені, Судані, Тунісі, Лівані, Іраку, Ірані, Нігерії. Так, в Тунісі при спробі штурму посольства США не менш як три людини загинули і 28 отримали поранення.

У ході протестів постраждали представництва не тільки США, але і Великобританії, Швейцарії, Німеччини та Данії. Неодноразово палили прапори США та Франції.

Наприкінці минулого тижня у ході акцій протесту у Пакистані загинули щонайменше 19 осіб, понад сто осіб були поранені. Пакистанці неодноразово намагалися прорватися на території дипломатичних місій, у тому числі США.

Крім того, пакистанські демонстранти увірвалися в англіканський храм в місті Мардан на північному заході країни, зламали вівтар, розірвали Біблію і потім підпалили будівлю. Протестуючі також увірвалися в школу, бібліотеку, інформаційний центр та будинки двох священиків і шкільного вчителя, де учинили погроми.

Між тим пакистанський міністр з питань залізничного транспорту призначив "за голову" творця скандальної стрічки нагороду в $100 тисяч. Втім, влада країни від цієї ініціативи чиновника поспішили відхреститися.

По пакистанському телебаченню на правах реклами минулого тижня були показані заяви президента США Барака Обами і держсекретаря Хілларі Клінтон, що засуджують фільм "Невинність мусульман". Як заявила представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд, уряд США витратив $70 тисяч на трансляцію цього 30-секундного ролика на семи пакистанських телеканалах.

Масові акції проти скандального фільму пройшли в Афганістані. Зокрема, в акції 17 вересня взяли участь більше тисячі афганців. Вони підпалили кілька автомобілів на основній магістралі афганської столиці, де розташовані військові бази НАТО і США.

Раніше близько півтори тисячі студентів кабульського держуніверситету блокували доступ до навчального закладу іншим учням і викладачам. За даними МВС, демонстрація носила мирний характер. Також акції проти фільму проходили в містах Джелалабад і Хост на сході країни.

Цей фільм був засуджений в офіційній заяві афганського уряду. А деякі афганські депутати навіть запропонували розірвати дипломатичні відносини з США "хоча б на один тиждень".

Акції протесту пройшли також у Бангладеш та Малайзії.

Між тим МЗС Киргизії засудило провокаційний характер фільму. А в Судані, Бангладеш, Дагестані, Пакистані, в одному зі штатів Індії був заблокуваний доступ до порталу YouTube.

Також акції протесту проти фільму "Невинність мусульман" пройшли в Австралії.

Серія протестних маніфестацій у зв'язку з фільмом "Невинність мусульман" прокотилася також по європейських містах, зокрема в Німеччині, Сербії, Великій Британії, Норвегії. У більшості виступи носили мирний характер. Однак у столиці Греції Афінах 23 вересня демонстрація закінчилася сутичками з поліцією.

Так, близько 600 осіб спробували прорватися до посольства США, але шлях їм перегородила поліція, якій довелося застосувати сльозогінний газ. Близько 40 демонстрантів було затримано.

Крім того, за деякими даними, заворушення в найбільшій грецькій в'язниці теж були спровоковані незадоволеними появою стрічки мусульманами. Однак, за однією з версій, ув'язнені могли протестувати проти поганих умов утримання в тісних камерах.

До скандального фільму додалися ще й карикатури на пророка Мухаммеда, які опублікував  французький сатиричний журнал Charlie Hebdo. Через прояви невдоволення цими карикатурами разом із фільмом Франція навіть закрила свої дипломатичні представництва в 20 мусульманських країнах. Також тимчасово закрила свої посольства в кількох мусульманських країнах Німеччина.

Фото, відео: Reuters, AFP, The Sun, CNN, RT, РИА Новости