"Сам факт появи проекту такої резолюції – негативний сигнал для України. Це означає, що все переходить у неприємну площину, коли вже говорять про конкретні санкції. Цього разу може бути й не затверджений список, але сам факт таких розмов означає, що рубікон перейдено", – зазначив Огризко.
За його словами, навіть обговорення цього проекту, можливостей запровадження персональних санкцій негативно впливає на імідж України.
Водночас Огризко не відкидає можливості, що ініціатива створення такого проекту була продиктована її авторам наближенням виборів до Сенату.
"Звісно, сенатори могли використати це, якщо в їхніх округах є українці… Але загалом це нічого не змінює: нас у світі дедалі частіше сприймають як країну, яка прямує від демократії", – зазначив він, додавши, що в разі, якщо Сенат, а за ним і конгрес США приймуть цю резолюцію, то вона перестане бути просто ініціативою окремих сенаторів.
Нагадаємо, 20 вересня Комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно прийняв проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа у співавторстві з представником більшості в Сенаті США сенатором Діком Дурбіном із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
Міністерство закордонних справ України заявило, що резолюція Комітету з міжнародних відносин Сенату США стосовно України відображає позицію лише її авторів, "відомих своїми симпатіями до української опозиції".
Видання "Комерсант-Україна" прогнозує, що шансів на те, що усі процедури стосовно затвердження і підписання проекту резолюції щодо України пройдуть швидко і завершаться в цьому році, практично немає.
Читайте також: Повний текст резолюції від американських сенаторів щодо України