Герман: Янукович не підпише закон про наклеп у нинішньому вигляді

21 Вересня 2012, 18:20

"Поки ми не прийдемо до точки, у якій зможемо сказати, що в Україні справді є незалежні суди, в яких людина може добитися правди, доти цей закон в такому формулюванні, в такій редакції приймати не можна. Наше суспільство ще дуже добре пам’ятає, як за слова людей кидали до в’язниці. Ще живі ті дисиденти, які за нібито наклеп на радянський лад сиділи по ГУЛАГах. Ще дуже свіжа пам’ять про тих, хто назавжди залишився у сталінських таборах і був засуджений лише за якесь слово", – сказала Герман.

"Вся ця історія (прийняття у першому читанні законопроекту про наклеп – ред.) була не зовсім продуманою. Я думаю, що друге читання цього закону принципово змінить його ідеологію. Якщо ми і отримаємо якийсь такий закон, то він буде значно більш лояльний і значно більш пристосований до нинішньої української ситуації", – зауважила Герман.

"До того, як ми створимо незалежні українські суди, я не думаю, що цей закон у нинішньому вигляді має право на існування. Більше того, я вірю, що в такому стані, в якому він є сьогодні, Президент ніколи не погодиться поставити під ним свій підпис", – наголосила радник президента.

"Однак працювати над цією проблемою нам потрібно не лише тому, що у нас з’явився і був проголосований у першому читанні такий законопроект. Нам треба визнати, що стандарти журналістики в Україні все-таки бажають бути кращими. Ми повинні говорити про засилля у наших ЗМІ джинси та замовних брудних матеріалів – причому розміщуються вони як з одного, так і з другого чи третього боку… Тому нам потрібно думати про те, як вирішити проблему відходу журналістики від європейських стандартів, про те, як повернути ці стандарти до української журналістики", – зауважила Герман.

Нагадаємо, у вівторок, 18 вересня, Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект, який передбачає запровадження кримінального покарання за наклеп, в тому числі у вигляд обмеження волі терміном до трьох років.

19 вересня прес-секретар президента Дарія Чепак ініціювала позачергове засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів для обговорення та внесення пропозицій щодо законопроекту.

Журналісти, які були присутні на засіданні комісії, вимагали зняти документ з розгляду у Верховній Раді.

Згодом, голова Партії регіонів Олекснд Єфремов заявив, що його політсила готова розглянути поправки до законопроекту.