"Це не наша політика, щоб думати про введення санкцій відносно керівництва. Ми хочемо продовжувати працювати з керівництвом, ми хочемо побачити результати", – зазначив Гордон, відповідаючи на запитання одного з учасників форуму щодо можливості застосування спрямованих санкцій у разі, якщо жовтневі вибори не будуть чесними і прозорими.
Помічник держсекретаря США також сказав: "Як правило, Сполучені Штати і нинішня Адміністрація вважають, і, звичайно це стосується й України, що залучення країни є кращим підходом, ніж вдаватися до санкцій щодо політичних лідерів або інших осіб".
Гордон нагадав, що США на найвищому рівні, включаючи президента і держсекретаря, чітко дали знати про своє занепокоєння вибірковими переслідуваннями в Україні, а також підкреслили важливість проведення вільних і справедливих виборів. "Я не думаю, що в керівництві України не розуміють, як серйозно ми ставимося до цих питань", – сказав він.
За словами помічника держсекретаря США, санкції – "це не те, де ми знаходимося зараз, і це не те, чого ми хочемо в кінцевому підсумку".
Водночас, він зауважив: якщо ситуація розвиватиметься "в іншому напрямі", Вашингтон завжди може переглянути свою політику.
Нагадаємо, Сенат США одноголосно прийняв проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа у співавторстві з представником більшості в Сенаті США сенатором Діком Дурбіном із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко. Також Сенат закликає Держдеп США видати заборону на видачу віз тим, "хто відповідальний за ув'язненняТимошенко і погане поводження з нею".