На Луганщині вирізали і намагалися здати на брухт 100-тонний колектор

20 Вересня 2012, 07:33

Повідомляється, що до управління державної служби боротьби з економічною злочинністю надійшла заява від дирекції товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода».

У ній повідомлялося, що на ділянці між Кіровськом і Стахановим невідомі розкопали, розрізали і викрали каналізаційний колектор – близько двох кілометрів чавунної труби вагою понад 100 тонн.

За допомогою цієї каналізаційної споруди стічні води відводилися з міста Кіровська для подальшого очищення.

Правоохоронці, які прибули на місце події, виявили розриту траншею, де раніше був колектор. Як з'ясувалося, траншея з'явилася недавно, також збереглися сліди роботи екскаватора. З вини зловмисників поблизу місця злочину утворилося «озеро» із стічних вод і нечистот, від чого найбільше постраждали жителі довколишнього селища Максимівка.

Під час перевірки з'ясувалося, що в Стаханові незаконним металевим бізнесом займаються двоє місцевих жителів. Один і них уродженець Макіївки Донецької області, 1972 року народження, раніше судимий, і його діловий партнер – житель міста Стаханова, 1963 року народження.

Підозра в причетності до згаданої крадіжки посилювалася також тим, що у розпорядженні комерсантів був великогабаритний екскаватор «АТЕК», і вантажівка «КамАЗ». При цьому за жодним із бізнесменів ці транспортні засоби офіційно не числилися.

Було встановлено, що вантаж у вигляді розрізаних чавунних труб було привезено на нелегальний пункт прийому металу в Стаханові, який належить одному із зазначених компаньйонів. Потім із двору пункту прийому вантаж виїжджав з документами, оформленими донецькою фірмою. Кінцевим пунктом маршруту вантажу значився Алчевський металургійний комбінат.

Стосовно «чорних» комерсантів порушено дві кримінальні справи. Одна з них за статтею 213 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом), а друга – за статтею 185 КК України (крадіжка).

Нагадаємо, у січні цього року зловмисники підпиляли опору магістральної ЛЕП Запорізької атомної електростанції (Енергодар, Запорізька область) для здачі її частин на металобрухт. У зв'язку з цим було прийнято рішення патрулювати високовольтні лінії електропередачі.