Росія розцінює резолюцію Європарламенту як втручання у внутрішні справи

14 Вересня 2012, 18:45

«Розглядаємо низку критичних зауважень, що прозвучали в резолюції, укупі з необґрунтованими політичними узагальненнями не інакше, як втручання у внутрішні справи або спробу підмінити собою російське правосуддя, що суперечить принципам правової держави і розподілу влади», – йдеться у коментарі.

На думку МЗС РФ, у роботі над документом євродепутатам у черговий раз не вдалося збалансовано підійти до аналізу ситуації в Росії.

«Складається враження, що резолюція складена на основі неперевіреної або однобокої інформації, а т.з. упереджений «аналіз» викладених у ній фактів не додає підсумковому тексту об'єктивності», – зазначає МЗС РФ.

При цьому, підкреслюється, що наприклад, не враховуються вичерпні роз'яснення, які європарламентарії одержують від своїх російських колег у ході засідань робочих груп Комітету парламентської співпраці Росія – ЄС.

«Сподіваємося, що в майбутньому члени Європарламенту уникатимуть політично ангажованих оцінок, а також практично вибіркового випинання окремих і свідомо «неоднозначних» випадків і, нарешті, звернуть увагу на той факт, що з правами людини не все гаразд і в самому Євросоюзі, найбільш волаючий приклад – стан «негромадян» у Латвії і Естонії», – підкреслюється в коментарі МЗС РФ.

Нагадаємо, 13 вересня Європарламент ухвалив чергову резолюцію з жорстокою критикою судово-правової системи Росії. Автори документа перерахували всі найбільш гучні судові справи останніх років у РФ і вирішили, що динаміка розвитку Росії викликає все більшу стурбованість.

Як повідомлялося, 12 вересня Європарламент ухвалив Резолюцію щодо зовнішньої та безпекової політики Євросоюзу, в якій зокрема, йдеться про те, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стане можливим лише у разі, якщо Київ забезпечить стабільність та ефективність роботи судової системи, припинить переслідування за політичними мотивами, а також поважатиме основні демократичні принципи. Євросоюз також розглядає проведення парламентських виборів в Україні у жовтні 2012 року як своєрідний тест на демократію.