Акції на підтримку ТВі відбулись по всій Україні

8 Вересня 2012, 20:46

У Києві на Михайлівській площі відбулась акція на підтримку телеканалу ТВі. На початок мітингу на площі зібралось до 2 тисяч  людей.

Протестувальники тримали в руках банери "ТВі – ми з тобою", "Не чіпай ТВі", "Поверніть ТВі".

На мітингу були присутні як політики – Анатолій Гриценко, Валентин Наливайченко, Леся Оробець, Володимир Бондаренко, Арсеній Яценюк, Василь Горбаль, – так і музиканти – Марія Бурмака, Тарас Чубай, Олександр Положинський.

На акції була відсутня партійна символіка, між виступами лунала музика.

Під час мітингу протестувальники прийняли резолюцію, в якій вимагають припинити репресії проти незалежних ЗМІ та припинити тиск на журналістів, відставки членів Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, припинення цензури в ЗМІ, забезпечення рівного доступу до поширення телесигналу та відновлення мовлення ТВі у повному обсязі.

За порядком стежила незначна кількість правоохоронців.

У Львові мітинг на підтримку телеканалу ТВі відбувся біля будівлі Львівської міськради. Попри дощ, на акцію вийшли до 200 осіб, зокрема, провідні журналісти Львова, працівники більшості видань регіону, відомий історик Володимир В‘ятрович, відомий журналіст Вахтанг Кіпіані, а також велика кількість молоді.

Учасники мітингу не мали жодної партійної символіки, натомість тримали великий плакат з написом: «Геть банду Регіонів від влади! Янукович, геть руки від ТВі!» та транспарант «Прийди і захисти свободу!»

 «Львів стає на захист ТВі, і сьогодні проходить перша акція. Наступна акція відбудеться у Львові 16 вересня в день зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, вбивці якого до цього часу не покарані, а справа – не розслідувана», – заявив  один з організаторів акції, голова Львівського обласного осередку організації «Демократичний альянс» Ігор Гурняк.

У Донецьку акція на захист свободи слова і телеканалу TВі пройшла на центральній площі імені Леніна.

В  акції взяли участь до 100 людей, які прийшли з плакатами: «Маємо право знати», «Рота нам не затулити, треба TВі включити», «Поверніть чесний канал про безчесну владу», «Майбутнє нації в руках вільних телеканалів», «Ні цензурі!», «ТВі – простір свободи».

Протестувальники організували флеш-моб, учасники якого показали, як чиновник зав'язував очі тим, хто не згоден з цензурою; а також, як телеглядачі у своєму телевізорі не змогли знайти канал TВі, який був відключений операторами, після чого на знак протесту вони перевернули телевізор на землю.

Організатори акції повідомили, що сценка з телевізором мала виглядати інакше – телевізор повинні були розбити кувалдою, але буквально перед початком акції «невідомі особи вкрали головний атрибут – кувалду, яка повинна була символізувати боротьбу із знищенням каналу і свободи слова в Україні». До того ж за декілька хвилин до початку акції, коли повинні були організувати телеміст з Києвом й іншими українськими містами, на площі імені Леніна «раптово відключили Wi-Fi», заявила організатори.

Театралізовану акцію на захист ТВі вдалось зробити у Запоріжжі – активісти в центрі міста кувалдою   розбили телевізор під аплодисменти присутніх на площі, та Дніпропетровську.

 

У Житомирі, незважаючи напопередню заборону суду, організатори провели акцію "Захисти ТВі – підтримай свободу слова! "на Соборній площі поряд фонтану.

Участь в акції взяло до 100 осіб: студентів, активістів громадської організації «Демократичний альянс» та Житомирської обласної організації ВО “Свобода”.

Акція пройшла одночасно з урочистостями з нагоди відзначення у Житомирі 1128-ї річниці від дня заснування міста. Деякі учасники урочистостей, зокрема студенти в українських національних строях, приєдналися до учасників акції на підтримку ТВі.

У Харкові  також всупереч попередній забороні, люди вийшли на мітинг на підтримку телеканалу ТВі. Акція відбулась біля пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі міста. В ній взяли участь до 100 осіб, серед яких студенти, представники партій та громадських організацій.

Активісти тримали в руках лише державні прапори, адже за домовленістю організаторів, партійна символіка не використовувалася. Члени ВО «Свобода», яким суд заборонив проводити подібну акцію на майданні Свободи, підкорилася вимозі.

На мітингу виступили представники «Демократичного альянсу», «Батьківщини», «Свободи», Харківської правозахисної групи, правозахисної групи «Прорвемося!» та інших громадських організацій Харківщини.

У резолюції мітингу, крім заклику припинити репресії проти незалежних ЗМІ, пролунали вимоги «відновити мовлення ТВі у повному обсязі», «відправити у відставку членів Нацради з питань телерадіомовлення», «припинити цезуру у ЗМІ та забезпечити мовникам рівний доступ до поширення телесигналу».

Учасники мітингу закликали всіх небайдужих громадян України приєднатися до їхніх вимог.У ході акції було зібрано близько 300 підписів на підтримку резолюції мітингу.

У Рівному та Луцьку представники громадськості також  ініціювали збір підписів під зверненням до президента та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою припинити тиск на телеканал ТВі та відновити його мовлення у кабельних мережах.

У Рівному на центральному майдані Незалежності в обласному центрі біля пам’ятника Т.Шевченку. У заході взяли участь до 50 осіб, серед яких було лише троє журналістів і не було представників політичних партій.

Організатори заходу повідомили, що не зверталися за дозволом щодо його проведення до міської влади. Однак кілька міліціонерів, які слухали виступи на мітингу, не втручалися у його проведення і не робили ніяких зауважень учасникам.

У Чернігові на акції  проти обмеження трансляції телеканалу ТВі зібралось до 100 людей. Вони також підготували звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. « Особливість звернення в тому, що написано воно на рулоні шпалер довжиною 5 метрів», – повідомив організатор аціїІгор Андрійченко.

 За його словами, у Чернігові телеканал ТВі зараз транслюється, проте кабельний оператор «Основа» перевів телеканал з аналогового у цифровий сигнал.

«Це обмежило доступ глядачів до телеканалу у Чернігові, оскільки кількість абонентів цифрового телебачення у рази менша, ніж аналогового», – пояснив громадський активіст.

Андрійченко також зазначив, що свої дії кабельний оператор мотивував виконанням рішення Нацради за №1033, хоча на сьогодні воно вже є нечинним.

 

Як відомо, телеканал ТВі припинили транслювати в більш ніж 60 кабельних мережах у всій Україні.

Керівник телеканалу ТВі Микола Княжицький неодноразово заявляв, що відключення каналу в регіонах відбувається за прямою вказівкою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

У свою чергу голова Нацради з телерадіомовлення Володимир Манжосов заявив, що Нацрада проведе моніторинг провайдерів програмних послуг, які повинні транслювати телеканал ТВі у своїх мережах. Він також спростував заяву, що канал відключають за вказівкою Нацради.

Читайте також: «Відмазки» операторів кабельного ТБ щодо ТВі: нездоланні технічні проблеми, «глядачам нецікаво», «дивіться в інтернеті»

Позначки: