Зокрема, експерт прокоментував відсутність Януковича під час відкриття сесії Верховної Ради:
«Мені видається, що він просто не хоче, щоб це стало приводом для коментування тих чи інших подій, насамперед незручних для нього. Звісно, йдеться про політичні репресії, суд над Тимошенко, Луценком тощо. Окрім цього, певною мірою уникання публічності зумовлено й тим, що влада ж реально знає результати своєї праці. Це не в телевізор можна постійно говорити, що руїну подолано, стабільність досягнуто і тепер ми семимильними кроками наздоганяємо і переганяємо Америку. Насправді і економічна ситуація не така вже й райдужна, і про політичну вже й годі казати. Ми спостерігаємо порушення виборчого законодавства практично повсюдно і повсякчасно, тому цим і зумовлено його небажання виходити на люди. Сконцентрувавши всю владу, він же ж взяв на себе всю повноту відповідальності, не з Азарова ж питають, а тільки з президента».
На думку Диканя, те, що під час публічних заходів Януковича часто освистували і намагалися зірвати його виступ, теж відіграє певну роль.
«Звісно, це суто людський чинник. Хоча, думаю, він також має місце. Кому приємно, коли його обкрикують. Хоча, звичайно, як президент він не повинен керуватися такими емоційними факторами, а все ж таки всіляко підкреслювати і значущість, і важливість парламенту, адже парламент перетворився в інститут штампування проурядових законів», – підкреслив політолог.
Як зазначив Дикань, Янукович продовжує тенденцію українських посадовців, котрі знаходять приводи для уникнення публічності в некомфортних ситуаціях.
«Янукович продовжує традицію українських посадовців: у випадку не надто позитивної ситуації не виходити на люди і не давати жодних приводів для негативної реакції. Як на мене, це просто період раннього становлення демократії, політичної культури, коли наші посадові особи реагують по-дитячому. Це так зване комсомольське загартування – навчитися викручуватися з будь-якої негативної ситуації, мовляв, усі винні, крім мене», – заявив Дикань.
За прогнозами експерта, Янукович все ж проявлятиме публічність.
«Сьогодні був привід прийти в парламент, надалі його не буде, а тому ця публічність виявлятиметься в інших подіях, скажімо, певні міжнародні заходи. Окрім цього, напередодні виборів президент мусить зустрітися і висловити позицію щодо самого виборчого процесу, дня голосування. Мені видається, що президент не може, не має права уникнути такого виступу», – вважає Дикань.
Як відомо, президент України Віктор Янукович не з'явився на відкриття 11 сесії Верховної Ради, хоча раніше це робив.
Нагадаємо, на відкритті сесії були присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим.
Крім того, в залі засідань перебували уповноважений Ради з прав людини Валерія Лутковська, голова Національного банку Сергій Арбузов, керівники інших органів державної влади.