«Вони (Партія регіонів – Ред.) не будуть наполягати (на ухваленні рішення про надання російській мові статусу регіональної – Ред.), адже чудово розуміють, що це питання непопулярне в Києві. Якраз щодо столиці це є доказом, що насправді мовне питання в Україні штучно політизується, тому що на вулицях ви почуєте російську мову, ну принаймні київський варіант російської мови, але громадяни, котрі живуть в Києві, голосують переважно за європейські націонал-демократичні партії. І це означає, що українська мова насправді є питанням цивілізованого вибору і має значення не стільки те, якою мовою людина говорить, скільки, як вона ставиться до неї. А ставлення киян до української мови і до її статусу як єдиної державної є абсолютним», – заявив Таран.
Втім, політолог не виключає, що Київрада таки може прийняти відповідне рішення про російську мову як регіональну.
«Звісно, нинішня більшість в Київраді може зробити будь-яку дурницю, в тому числі і цю. Питання в тому, що це не призведе до якихось електоральних здобутків Партії регіонів в Києві. Це їм не допоможе ніяк. А може й погіршить їхню ситуацію насамперед тому, що це поставить в надзвичайно незручну ситуацію Попова і будь-якого кандидата від Партії регіонів, який рано чи пізно буде балотуватися на мера столиці. І тоді мовне питання по суті завалить кандидата від Партії регіонів. Отже, теоретично вони можуть ухвалити це питання, але тоді це боляче вдарить по їх можливостях і згубить кандидата в мери», – зазначив політолог.
Щодо реакції киян у випадку прийняття відповідного рішення, то політолог притримується думки, що фактично нічого не зміниться.
«Населення ще раз зробить висновок, хто є хто, мобілізується. Звичайно, будуть акції протесту, але до практичної реалізації (у випадку прийняття рішення – Ред.) справа не дійде. Його ж треба виконувати, а для цього потрібен бюджет. А тому, думаю, що реакція киян буде однозначно негативною, вона й виллється у відповідні рішення на місцевих виборах», – переконаний Таран.
Нагадаємо, депутат Київради від фракції Партії регіонів Олексій Омельяненко заявив, що на сьогодні не стоїть питання про надання російській мові офіційного статусу регіональної в Києві.
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов вважає, що столиця має добре подумати над реалізацією мовного закону в столиці.