Автори мовного закону ігнорують комісію Богатирьової та Кравчука

4 Вересня 2012, 10:07

"Є доручення глави держави створити робочу групу, залучити всіх – хто хоче і тих, хто був причетний до цього закону. Ківалов і Колесніченко вже не є власниками, закон діє, і це Закон України. Ми запросили їх у робочу групу, але, до речі, у них немає часу спілкуватися", – сказала міністр.

Вона зазначила, що "в робочій групі представлена вся наукова еліта з цих питань, які ми обговорюємо".

"Тому сказати, що там є якісь, знаєте, такі неправомірні обговорення цього існуючого закону, я б так не сказала. Ми й надалі запрошуватимемо авторів цього закону в робочу групу", – зазначила Богатирьова.

При цьому вона наголосила, що закон про засади державної мовної політики необхідно змінити й удосконалити.

Віце-прем'єр пояснила, що робота над змінами до мовного питання буде копіткою, прозорою, колегіальною, і остаточний законопроект буде всебічно досліджений і науково обґрунтований.

"Ми приймаємо рішення шляхом голосування, і той продукт, який напрацює ця робоча група, ми направимо в Національну академію наук для того, щоб можна було з урахуванням нашого найвищого потенціалу дати обґрунтовану експертизу наших пропозицій", – сказала вона.

"Далі законопроект направимо в Кабінет міністрів і президенту, де також над цим змінами до закону працюватимуть", – підсумувала Богатирьова. 

Нагадаємо, робоча група з удосконалення мовного законодавства розробила новий проект документа, в якомупропонує підвищити мінімум носіїв регіональної мови, необхідний для надання їй такого статусу, з 10 до 30%, а також істотно розширити права української мови.

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов прогнозує розгляд парламентом змін до мовного закону після парламентських виборів, які відбудуться 28 жовтня. При цьому регіонали запевняють, що суттєвих змін у закон вносити не будуть.