За даними організації, лише між 2003 та 2011 роками через кримінальні діяння, корупцію та приховування податків з Греції було вивезено $261 млрд. При цьому, лише в 2010 та 2011 роках через нелегальні фінансові шляхи в країну потрапило €200 млрд.
За словами голови Global Financial Integrety Раймонда Бейкера, такі суми є «надзвичайно великою втратою для такої маленької економіки» зважаючи на те, що Греція страждає не лише від втрати податкових надходжень, але й від послаблення притоку інвестицій.
У свою чергу, нелегальні гроші, які приходять у Грецію, замінюють кредити, які в інакшому випадку могли б дати банки.
«За рецесії приватним підприємцям і фірмам важче отримувати кредити. Тому ці дірки закриваються нелегальними грошима», – додає Бейкер.
Між тим європейці сумніваються, у тому, що Греції вдасться вийти з кредитної кризи. Так, лише четверта частина опитаних Financial Times німців вважає, що Греція має залишитись в єврозоні, а 26% переконані, що країна виплатить свої борги. Більш оптимістичними втім виявились іспанці та італійці. Так, 88% італійців та 70% іспанців «частково впевнені», що Греція зможе відновити свою економіку.