Як відомо, за початковим графіком Концепція реформування податкової системи повинна була трансформуватися в готовий законопроект для внесення до Верховної Ради ще 31 серпня. Однак кінець літа настав, але документ у парламенті так і не з'явився.
Як пояснив ситуацію Клименко, це рішення (про внесення законопроекту) – «В компетенції Міністерства фінансів», а не ДПСУ.- «Усе-таки податкова служба не вносить законопроекти прямо, а діє в рамках урядової вертикалі. Скільки часу буде потрібно, щоб вислухати всі зацікавлені сторони та врахувати їхні точки зору? Поки що я бачу активну дискусію, і це вітається як з боку Мінфіну, так і з боку ДПСУ», — сказав він.
На запитання, чи набуде чинності законопроект, у разі його голосування в Раді восени з 1 січня 2013 року, Клименко відповів:
«Ми розробляли концепцію без прив’язки до конкретних дат. Формулювалися насамперед принципи еволюції податкової системи. Тому дивитися в календар ми разом із законодавцями будемо після того, як остаточний пакет пропозицій опиниться в парламенті. І, я вважаю, безумовно забезпечимо дотримання норми про адаптаційний період».
Клименко запевнив, що після публічної презентації першого варіанту Концепції, який містить короткий перелік напрацьованих ключових змін, ДПСУ уважно вивчає всі пропозиції та зауваження, що надійшли від експертного і бізнес-співтовариств: «кожне з них обов'язково береться до уваги і ретельно обробляється».
Нагадаємо, наприкінці травня Європейська бізнес-асоціація оприлюднила дані дослідження, згідно якого вітчизняний бізнес оцінив діяльність ДПСУ на 1,90 балів з можливих 5,00