«Міжнародні спостерігачі, скільки б їх тут не було, не зроблять нам вибори демократичними, прозорими, якщо ми самі цього не зробимо», – заявив Черненко.
«Наявність спостерігачів безперечно має психологічний вплив, скажімо, на членів комісій, на політиків. Якщо на дільниці є міжнародний спостерігач, член комісії 5 разів подумає, перш ніж щось робити незаконне», – зазначив він.
«Але я би не переоцінював цього впливу, тому що скільки б їх не було (кілька тисяч), все одно дільниць у нас у десятки разів більше», – підкреслив Черненко.
Експерт зазначив, основне завдання міжнародних спостерігачів – оцінити із середини проходження виборів в Україні відповідно до міжнародних стандартів і на основі цього підготувати звіт, дати свої рекомендації.
«Вже аналізуючи звіти цих міжнародних місій світова громадськість буде так само оцінювати вибори і планувати свої відносини з Україною», – заявив Черненко.
«Тому, не завдання міжнародних спостерігачів зробити вибори в Україні чесними. Їхнє завдання – зафіксувати і розказати всьому світу картинку щодо проходження наших виборів», – підсумував він.
Черненко зауважив, що міжнародні спостерігачі тільки почали приїжджати в Україну і реєструватися в ЦВК.
«Пік буде власне на день голосування. Я прогнозую, що їх буде не менше 3 тисяч», – зазначив він. «Увага до цих виборів дуже велика, і спостерігачів буде більше, ніж на останніх президентських виборах», – додав він.
Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня.
Вони будуть проходити за змішаною пропорційно-мажоритарною системою – 225 депутатів будуть обиратися за списками політичних партій (бар'єр для проходження партії в Раду – 5%), ще 225 – у мажоритарних округах.