Експерт відзначає, що зараз набирає обертів пропагандистська війна через Ассанжа. «Еквадор і прихильники творця Wikileaks прагнуть показати, що над ним нависла загроза американського ордера на арешт, і применшують ніяк не пов’язану з цим проблему звинувачень у сексуальних домаганнях, які чекають на нього у Швеції. Британія заявляє, що проблеми свободи слова і гнів, який Ассанж викликає у Сполучених Штатів, не мають ніякого значення», – пише Бініон.
В той же час, оглядач відзначає, що Вашингтон не зробив жодної спроби добитися екстрадиції Джуліана з Британії впродовж двох років, коли він жив там на поруках, поки Швеція розслідувала позови двох жінок проти нього. «Навіщо Білому домові чекати видачі Ассанжа Швецією, якщо її суди, очевидно, самі будуть рішуче проти того, щоб посилати його до США назустріч можливому смертному вирокові?», – відзначає експерт.
Також Бініон вказує, що в цій пропагандистській війні з’явилося й кілька безвідносних щодо справи моментів, найконтроверсійніший з яких – серйозні чи ні звинувачення в сексуальних домаганнях.
Оглядач також відзначає, що проти Ассанжа грають ті численні колишні друзі та співробітники, які відкрито засудили його вчинки. «Багато хто каже, що він параноїк, хворий на нарцисизм та манію контролю, прагне маніпулювати іншими й невдячний до своїх прихильників. Дехто з тих, у кого Джуліан мешкав у Британії в очікуванні судових слухань щодо його екстрадиції до Швеції, казали, що як гість він був дуже тяжким і вимогливим», – відзначає експерт.
Говорячи про те, скільки часу зможе засновник Wikileaks Джуліан Ассанж гостювати в посольстві Еквадору в Лондоні, експерт відзначає, що є прецеденти, коли подібне проживання на території посольства тривало дуже довго.
«Семеро російських п’ятидесятників із Сибіру знайшли притулок в американському посольстві у Москві 1978-го і провели там 5 років. Вони жили в невеличкій кімнатці в підвальному приміщенні весь час, доки дістали дозвіл на виїзд із країни. Кардинал Міндсенті, противник комунізму, 1956 року втік до посольства США в Будапешті і прожив там 15 років, аж доки виїхав до Австрії», – відзначає оглядач.
Більше читайте в статті «Глухий кут. Справа засновника Джуліана Ассанжа стала дипломатичним ребусом для Великої Британії та Еквадору» у № 35 «Українського тижня».
Нагадаємо, 16 серпня міністр закордонних справ Еквадору оголосив, що його країна вирішила надати політичний притулок засновнику веб-сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу.
До того часу Ассанж звернувся до посольства Еквадору з проханням про надання політичного притулку та перебував в приміщенні посольства Еквадору в Лондоні вже два місяці.
7 грудня 2010 року засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассандж був затриманий в Лондоні.
У листопаді 2011 року Вищий суд Лондона виніс рішення про екстрадицію Ассанжа до Швеції.