50% коштів, які виділяють на держзамовлення у вишах, використовують неефективно

31 Серпня 2012, 17:01

Згідно з інформацією Кабміну, загальні витрати на бюджетне навчання у вишах заплановано в обсязі трохи більшому ніж 19 млрд грн.

Автор відзначає, що з огляду на коефіцієнт ефективності, тобто частку кадрів, які працюють за спеціальністю, виходить, що близько 50% цих коштів (9–10 млрд грн, або близько 3% держбюджету) марнують.

«Це якщо вважати, що відсоток не задіяних за фахом однаковий для тих, хто навчався і на бюджетній, і на контрактній формі. Але випускники-платники мають більше дорожити здобутим дипломом», – пише автор, додаючи при цьому, що для значної частини бюджетників вища освіта фактично сприймається як продовження загальноосвітньої школи.

«Спеціальність абітурієнти найчастіше вибирають просто заради здобуття вищої освіти, надаючи перевагу вишу, до якого простіше вступити. Мовляв, можна провчитися чотири-п’ять років в університеті, як раніше у школі, а вже потім визначитися, чи потрібна ця спеціальність, чи подобається робота й чи прогодуєш за свою зарплату себе та сім’ю», – йдеться у статті.

Більше про це читайте у статті «Незапитані знання» у №35 «Українського тижня».