Журналісти провідних ЗМІ їдуть в Україну, щоб “розібратися в ситуації на місці”

31 Серпня 2012, 10:32

«Те, що конгрес збере в Україні видавців і редакторів впливових ЗМІ з усього світу, дасть їм можливість добре роздивитися проблеми ЗМІ в країні, а ця аудиторія – дуже критична», – відзначив заступник генерального директора Всесвітньої асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA) Ларрі Кілман.

За його словами, під час проведення заходів у Києві велику увагу буде приділено подальшому моніторингу та обговоренню ситуації в українських ЗМІ, в тому числі й стосовно свободи слова.

Якщо ж українські урядовці почнуть казати, що присутність учасників конгресу в Києві є чимось на кшталт схвалення наявної медійної ситуації, то на це буде негативна відповідь, запевнив Кілман.

Він також зауважив, що українська журналістика має проблеми, пов'язані не лише зі свободою преси.

«На жаль, ринок ЗМІ в Україні дуже слабкий», – сказав Кілман, додавши, що розбудова українського медіа-ринку має стати пріоритетом.

«Ліквідувати контроль влади, подолати цензуру -так це все потрібно, але посилення медійної справи є справді важливим кроком», – відзначив він.

У свою чергу головний редактор німецького видання Heilbronner Stimme Уве Геер, котрий братиме участь у заходах у Києві, вважає, що представники іноземних ЗМІ мають подати сигнал підтримки українським колегам.

«Ми бачимо з повідомлень у мас-медіа, що ситуація з незалежними ЗМІ в Україні дуже складна, тому ми ще більше хочемо туди поїхати, щоб підтримати незалежну пресу, а також показати, що ми також виступаємо за свободу ЗМІ в Україні», – сказав Геер.

Коментуючи той факт, що конгрес відбуватиметься в Києві на запрошення президента Віктора Януковича, а генеральним спонсором виступає група компаній Дмитра Фірташа Group DF, Геер зазначив, що не є «щасливим»з цього приводу. Однак додав, що конгрес треба використати як можливість, аби розібратися в ситуації на місці.

«Якщо ми всі залишимося вдома, це взагалі нічого не дасть», – наголосив німецький журналіст.

Кристоф Кеезе з німецького видавничого дому «AxelSpringer», котрий теж буде в Києві у вересні, запевнив, що Всесвітній газетний конгрес ще ніколи не піддавався впливу влади країни, де його проводили. На його переконання, цього разу в Україні буде так само.

«Ми бачимо проблеми з демократією в Україні, а також приховані чи гострі загрози свободі преси. Міжнародним газетам чи видавництвам було б неправильно заплющувати на це очі, оминаючи Україну», – сказав Кеезе.

Саме тому, на його переконання, найкраще за таких умов цього разу провести щорічний газетний конгрес саме в Києві, щоб на місці наголосити на важливості свободи ЗМІ. Адже найліпше, що нині може зробити міжнародна журналістська спільнота, вважає Кеезе, це повідомляти про Україну – чесно й критично. А для цього потрібно побувати на місці події, дослідити ситуацію, а вже потім поширювати перевірену інформацію в міжнародних ЗМІ.

Читайте також: Віктор Янукович і засоби масової інформації: балансування по лезу ножа