Виборча кампанія супроводжується нападами на кандидатів і залякуванням агітаторів

30 Серпня 2012, 20:36

За час виборчої кампанії кілька опозиційних діячів були побиті або ж затримані міліцією.

Так, 20 серпня був затриманий кандидат від опозиції по округу в Чорноморському Ігор Лесів. Як згодом повідомила міліція, його затриманого у кримінальній справі, порушеній за статтею «замах на вбивство». Опозиція заявляла, що Лесів є єдиним реальним конкурентом кандидата від Партії регіонів Олександра Нечаєва- «ставленика олігарха Дмитра Фірташа».

21 серпня у Києві троє невідомих напали на заступника керівника виборчого штабу «УДАРу» у виборчому окрузі №214 Олександра Восколовича. За тиждень невідомі побили активіста партії «УДАР» Тараса Дяченка, який працює в цьому ж окрузі.

Згодом партія Кличка повідомила про арешт керівника луганського осередку партії Сергія Злобіна. Однак, міліція цю інформацію спростувала, повідомививши, що він був запрошений у відділок як свідок у справі про шахрайство.

Партія «УДАР» у серпні також заявляла про спробу рейдерського захоплення донецького осередку партії. Вже за кілька днів кількох осіб, які підробили рішення партії про кадрові зміни в осередку та оприлюднили його у ЗМІ, виключили з партії.

27 серпня у Рівному невідомі особи, які згодом виявилися працівники управління по боротьбі із кіберзлочинами МВС, намагалися проникнути до квартири кандидата у депутати від ВО "Свобода" Андрія Бортніка, коли його не було в помешканні. 

За словами свободівця, правоохороці виламували вхідні двері його квартири, залякували дружину та маленьких дітей, котрі на той момент були вдома. Бортнік вважає, що причиною таких дій став його коментар в інтернеті, який був спрямований проти представників влади.

Опозиційні партії неодноразово заявляли про перешкоджання в роботі їхнім агітаторам. Подібні заяви звучать і від громадських активістів. Приміром, у селі на Одещині підприємцям Галині та Володимиру Назаренкам, які підтримують опозицію, розбили торгову ятку і погрожували розправою.

Напередодні стало відомо про загибель громадського активіста Руслана Багмута, якого ЗМІ називають відомим організатором проплачених мітингів.  Зокрема, він працював з Олегом Калашніковим під час проведення акцій під Печерським судом, коли там відбувався процес над Юлією Тимошенко.  Міліція не знайшла ознак насильницької смерті Багмута. Однак з цим не погоджуються його знайомі та друзі.

Найгучнішим на сьогодні став інцидент за участю брата спікера Володимира Литвина Петра. Як заявляють активісти, під час роздачі ними листівок із критикою спікера за підписання мовного закону, Петро Литвин напав на них разом із групою осіб. Петро Литвин переконує, що не вдавався до сили й толерантно повівся з активістами. При цьому він підкреслив, що готовий відстоювати свою честь і достоїнство в суді й домагатися відповідальності організаторів акції.

Іноді дістається і самим кандидатам в Раду. Так, 6 серпня у Миколаєві під час проведення зустрічі з мешканцями мікрорайону «Намив» напали на народного депутата, який знову балотується в Раду, Геннадія Задирка. На своєму сайті Задирко заявив, що конфлікт стався через те, що він намагався запобігти незаконному видобутку піску у Миколаєві, на що нібито агресивно відреагував водій. За словами Задирка, водій зіпхнув його з підніжки вантажівки, вдарив по обличчю і натиснув «на газ». Проти водія порушили кримінальну справу.

А головного комуніста Петра Симоненка 22 серпня закидали яйцями і гнилими фруктами на головній площі Сімферополя. Таким чином група кримських татар вимагала від нього вибачень за виправдання насильницького переселення в 1944 році за наказом Сталіна татар із Криму.

Нагадаємо, виборча кампанія з виборів Верховної Ради розпочалася 30 липня.

Читайте також: Передвиборчий тиск на опозицію: кримінальні справи, обшуки та підпали