Там 26 серпня разом з однодумцями він збирався провести акцію протесту поблизу великої земельної ділянки з величезним особняком, який екологи називають дачею патріарха Московського і Всєя Русі Кіріла.
Газаряна доправили у відділ дізнання у місті Геленджику, де він дізнався, що проти нього порушено нову кримінальну справу.
Лідер руху на захист Хімкінского лісу Євгенія Чірікова і голова партії «Яблуко» Сєргєй Мітрохін у Твіттері повідомили, що Газарян є кандидатом у депутати Законодавчих зборів Краснодарського краю і не може затримуватися без санкції прокурора, проте поліцейські, нібито, не звертають на це уваги.
За словами Мітрохіна, в поліції йому повідомили, що еколог не затриманий, а запрошений на бесіду до дізнавача.
Поблизу відділення поліції, де перебуває Газарян, активісти влаштували пікети. Вони тримають плакати «Свободу Сурену Газаряну».
В кінці червня Газарян був засуджений до трьох років позбавлення волі умовно. Його і ще одного активіста – Євгенія Вітішко – суд визнав винними у псуванні паркану на березі Чорного моря – навколо майбутньої дачі губернатора Краснодарського краю Алєксандра Ткачова.
Як повідомлялось, весною 2011 року російські екологи виявили незаконне будівництво храму-палацу на території державного лісового фонду на чорноморському узбережжі Краснодарського краю. Імовірно, будує його управління справами президента Росії для Московського патріархату Російської православної церкви.
Пізніше у Російській православній церкві заявили, що під Геленджиком будується церковно-адміністративний центр РПЦ.
Згодом глава синодального відділу зі взаємин церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплінзаявив, що туристам потрібно гідно себе вести «в місці, яке стане святим».
Читайте також: Замість зміцнення позиції «Русского міра», патріарх Кірілл дедалі більше дискредитує РПЦ