Перша партія рису марки "Гохякугава" з міста Ніхонмацу загальною масою в 420 кілограмів протестована 25 серпня. Фахівці не зафіксували перевищення норм продовольчої безпеки ні за одним з пунктів.
Рішення про обов'язкові перевірки рису на радіоактивність для постачання на ринок прийнято владою після того, як у минулорічній партії рису було виявлено значне перевищення норм продовольчої безпеки.
З цього часу всі найменування рису, які призначені для подальшої реалізації, будуть проходити перевірки на спеціальному обладнанні і отримувати відповідну відмітку сертифікації.
Крім марки "Гохякугава" влада також має намір почати перевірки головної марки рису з префектури Фукусіма – "Косіхікарі", збір врожаю якого почнеться вже в наступному місяці.
Як повідомлялось, 18 червня у Японії запустили другий в країні атомний реактор після аварії на станції "Фукусіма-1" у 2011 році.
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу та цунамі 11 березня 2011 року на АЕС "Фукусіма-1" пошкодилася система охолодження реакторів. Згодом стало відомо, що після вибухів та пожежі на станції, стався витік радіоактивної води в море. Міжнародні експерти надали аварії сьомий ступінь небезпеки, такий же, як на Чорнобильській АЕС. За прогнозами японської влади, на виведення "Фукусіми-1" з експлуатації знадобиться 40 років.