У Києві в День Незалежності опозиція розгорнула рекордний прапор України. Прапор, зроблений молодіжним крилом об'єднаної опозиції, розміром 40 на 60 м, розгорнули біля центрального червоного корпуса національного університету ім. Тараса Шевченка перед мітингом опозиції.
На мітингу був присутній представник книги рекордів України, що зафіксував досягнення. На початку мітингу опозиції пролунав національний гімн України. Після цього пролунало аудіозвернення від лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. У ньому Тимошенко закликала українців не здаватися й боротися з чинною владою.
Перед мітингом 10 тисяч прихильників опозиції пройшли пішою ходою від Михайлівської площі до парку Шевченка.
Раніше на Софіївській площі до 5 тисяч прихильників Партії регіонів провели мітинг із нагоди Дня Незалежності. Вони зібралися біля сцени, встановленої навпроти Софіївського собору, та тримали в руках прапори Партії регіонів. Софіївська площа була відділена від дороги колоною автобусів правоохоронців і автобусів, на який привезли учасників мітингу.
До цього півсотні прихильників Партії регіонів зібрались біля Національного палацу мистецтв «Україна», де в урочистостях з нагоди Дня Незалежності взяв участь президент Віктор Янукович.
Читайте також: День Незалежності в Києві: Янукович з екранів, Тимошенко з-за грат
У Львові до 5 тисяч людей провели марш захисту українців з нагоди Дня Незалежності – від Львівської обласної ради до пам'ятника Степану Бандері. Учасники маршу були вдягнені в вишиванки та скандували: "Бандера, Шухевич – герої України", "Слава Україні – героям слава!", Слава націй – смерть ворогам!", "Одна Україна – одна нація!", "Героям УПА – державне визнання!", "Зека – геть!", "Банду геть!", "Бандера прийде – порядок наведе!".Крім того, учасники несли державні прапори, прапори партій "ВО "Свобода" й "ВО "Батьківщина". Дехто з учасників був у пов'язках на голові "Нас єднає мова" і "Єдина державна мова".
В Івано-Франківську понад 2 тисячі людей провели парад вишиванок з нагоди Дня незалежності, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Хід почався на площі перед пам'ятником Іванові Франку. Учасники колони несли розгорнутий державний прапор розміром 6 на 20 метрів і портрет лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери. На чолі колони йшли муніципальний духовий оркестр і півсотні ветеранів ОУН- УПА.
Учасники параду пройшли центральною вулицею Незалежності до Вічового майдану й скандували "Наша мова – наша незалежність", "Слава Україні!", "ОУН-УПА – державне визнання", "Бандера – наш герой". В ході взяли участь представники політичних партій ВО "Свобода", об'єднаної опозиції "Батьківщина", Конгресу українських націоналістів, політичної партії "УДАР".
Після цього на майдані відбулося громадське віче. Перед початком віче його учасники виконали Державний і Духовний гімни України. Митрополит Івано-Франківський Української греко-католицької церкви Володимир Війтишин і митрополит Івано-Франківський і Галицький Української православної церкви Київського патріархату Іоасаф разом з священиками провели молебень за Україну. Муніципальна хорова капела бандуристів виконувала українські патріотичні пісні.
Окрім того Івано-Франківська обласна організація Національної спілки письменників України за підтримки обласної Спілки краєзнавців організувала літературні читання на Говерлі, найвищій точці України, з нагоди Дня Незалежності на захист української мови. Прикарпатські літератори Євген Баран, Степан Процюк, Роман Лябига, Василь Кузан з Закарпаття, Олександр Косенко з Кіровограда піднялися на найвищу вершину Українських Карпат з провідником, місцевим поетом і краєзнавцем Романом Киселюком.
У Луганську святкування почали з урочистого молебну за країну, який відслужили вранці в центрі міста біля пам'ятного знаку на честь 2000-річчя Різдва Христова. У богослужінні взяли участь представники місцевої влади та духовенства. Після цього керівники міста й області урочисто поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку в центрі Луганська.
У Дніпропетровську офіційні заходи до Дня Незалежності зустріли вигуками «Ганьба!» . Покладання квітів представниками влади до пам’ятника Тарасові Шевченку в Дніпропетровську з нагоди Дня Незалежності України прихильники опозиції зустріли вигуками «Ганьба!» та плакатом «Геть україноненависників від національної святині!». Міліція швидко відтіснила мітингувальників від місця проведення урочистостей на час, поки відбувались офіційні заходи з нагоди свята.
Загалом у церемонії покладання квітів до пам’ятника Шевченку взяли участь понад тисячі людей під прапорами провладних і опозиційних політичних сил та громадських організацій. Чимало людей були вбрані у вишиванки. Представники опозиції тримали у руках плакати на захист української мови та телеканалу ТВі («Закон про мови – для неуків», «Геть руки від ТВі»), плакати з віршами.
Коли дніпропетровські посадовці разом з прихильниками Партії регіонів залишили площу, опозиція провела власні урочистості з нагоди свята: священики УПЦ (Київського патріархату) відслужили молебень за процвітання України, а партійці виголосили промови. Пізніше представники опозиції, розгорнувши Державний Прапор України площею 60 квадратних метрів, пройшли урочистою ходою вулицями Дніпропетровська, до Національного історичного музею імені Яворницького.
У Чернігові з Днем Незалежності вітали різними мовами. З великої сцени, встановленої на Красній площі Чернігова, вітання з Днем Незалежності лунали, окрім української, багатьма іншими мовами – білоруською, вірменською, грецькою, грузинською, німецькою, польською, російською та іншими. Ними до присутніх звернулися учасники VII фольклорного фестивалю національних культур "Поліське коло".
У Луцьку на центральній площі впродовж кількох годин тривало «Кобзарське віче», яке зібрало кобзарів з різних куточків України, повідомляє "ВолиньПост". На віче приїхали відомі кобзарі: Ярослав Чорногуз, Микола Мошик, Микола Плекан, Володимир Горбатюк. На завершення дійства усі кобзарі спільно виконали український гімн.
Також у Луцьку люди у вишиванках на Театральному майдані вибудували логотип міста у формі ключа, одним із елементів якого є стилізоване зображення В'їзної вежі Луцького замку. В цій акції, яка вже традиційно проходить під назвою «Українська вишиванка», взяло участь близько 500 осіб.
Загалом у Луцьку на Театральному майдані та пішохідній вулиці Лесі Українки зібралося понад 2 тисячі осіб. Також протягом дня на головній площі міста та пішохідній вул. Лесі України тривав ярмарок декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва.
У Донецьку в мітингу до Дня Незалежності взяли участь загалом близько ста людей. Майже половина з них, за повідомленням Радіо Свобода, були представниками всеукраїнського об’єднання «Свобода». Вони пройшлися урочистою ходою з нагоди державного свята, а біля пам’ятника Тарасу Шевченку долучилися до представників Об’єднаної опозиції «Батьківщина» та провели мітинг.
В Житомирі більше 2-х тисяч людей брали участь в параді вишиванок з нагоди Дня Незалежності України. Тисячі жителів міста, одягнені у вишиванки, зібралися біля кінотеатру "Жовтень" та пройшли центральними вулицями міста до Соборної площі. Урочиста хода проходило під гаслом: "Одна мова, одна нація, один Бог, одна Україна!". По дорозі учасники параду скандували: "Слава героям – Україні слава!" та інші гасла. Також у параді взяли участь активісти ВО "Свобода", ВО "Батьківщина" та інших партій.
Крім того, сьогодні в Житомирі відбувся святковий мотопробіг байкерів.
У Черкасах 21-шу річницю Незалежності відсвяткували традиційним фестивалем борщу.
У Запоріжжі з 11:00 до 300 прихильників партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" з нагоди Дня незалежності розпочали хід центральною вулицею – проспектом Леніна від бульвару Шевченка до площі Фестивальної. У руках учасники тримали прапори України, "Свободи", плакати з написами: "Захистимо мову, і мова захистить нас", "Люстрація – очищення влади від криміналітету і номенклатури", а також скандували: "Слава Україні, героям слава", "Слава нації, смерть ворогам", "Геть окупаційну владу".
Опівдні учасники дійшли до пл. Фестивальної, де перед ними виступили лідери обласної організації "Свободи" й "Просвіти".
В Одесі понад 850 людей взяли участь у традиційному Вишиванковому фестивалі на честь Дня Незалежності. На Приморському бульварі і провели чергову Акцію єднання – створили живий ланцюг від пам’ятника Дюкові через Морський вокзал до берега моря.
У Сімферополі представники низки громадсько-політичних організацій автономії провели біля погруддя Тарасові Шевченку святковий мітинг, на якому звучали не лише політичні і передвиборчі гасла, але й вірші Тараса Шевченка українською, кримськотатарською та російською мовами.
Святкові урочистості з нагоди Дня Незалежності відбулись і в інших містах. Як повідомили в Управління зв’язків з громадськістю МВС України, в 820-ти населених пунктах держави з нагоди відзначення 21-ї річниці Незалежності України заплановано проведення майже півтори тисячі заходів. У них планують взяти учать понад 800 тисяч осіб. Охорону громадського порядку під час проведення заходів загалом по державі забезпечуватимуть понад 16 тисяч правоохоронців.
Як повідомлялось, Україна відзначає 21-річницю Незалежності без військового параду. Святкові програми складаються із концертів і спортивних заходів