Історики відстежують появу синьо-жовтого прапора із середини ХІХ століття. Під час революційних подій «весни народів» під цим прапором виступили українці в Австрійській імперії.
Кожна нація зі складу тієї держави тоді визначилася і відкрито заявила про свою окремішність. І це проявлялося також і у національній символіці.
Згодом синьо-жовту символіку стали використовувати й на Наддніпрянській Україні, яка входила до складу іншої імперії – Російської. Тут масове використання синьо-жовтих прапорів почалося в 1917 році, після повалення царату.
За словами голова Українського геральдичного товариства Андрія Гречила, в роки Перебудови були спроби поєднати радянську та українську національну символіку, проте проекти червоно-синьо-жовтих стягів нікому не сподобалися. Тож, у вересні 1991-го президія Верховної Ради ухвалила рішення про використання синьо-жовтого прапора в протокольних заходах, а офіційно державним прапором України вже у січні 1992 року.
Соціолог Євген Головаха розповів, що попри те, що за радянських часів синьо-жовта символіка була під забороною, українці сприйняли її схвально. За його словами, «комуністи ще намагалися якось відстоювати попередні символи, але, коли змінювали символіку, Комуністична партія була взагалі заборонена».
Підтримка президента Віктора Януковича за трохи більше ніж два роки знизилася втричі, при цьому удвічі збільшилася кількість людей, які його не підтримують. Про це свідчать дані дослідження, проведеного у серпні соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.
Повністю підтримують президента близько 13% громадян, не підтримують – 47%. Починав же Янукович з майже 40% проти 23% відповідно (травень 2010 року). Таким чином, резюмують соціологи, підтримка Януковича громадянами знизилася втричі, кількість тих, хто не підтримує, зросла вдвічі. У Януковича втрати приблизно такі самі, як у його попередника – Віктора Ющенка, який, почавши з 47% проти 27% (лютий і травень 2005 р.) до середини каденції мав 15% повної підтримки і 49% – його діяльності не підтримували.
Нагадаємо, у серпні 2008 року 72% громадян країни заявили, що для успішного розвитку України важлива поява сильного лідера, який має широкі владні повноваження. При цьому, на думку опитаних, ці широкі владні повноваження належить використати насамперед для: державотворення (90% прибічників сильного лідера); гарантування цією правовою державою соціального захисту громадян (92%); втілення ідей рівності та справедливості (85%).
А Івано-Франківська обласна рада виступила проти закону про засади мовної політики. Відповідне рішення депутати прийняли на сесії.
«
Уважати закон таким, котрий підлягає невиконанню на території Івано-Франківської області
»
, – сказано в рішенні.
Депутати вказують, що закон містить норми, спрямовані на розкол української нації та встановлення чіткого мовного розділення засобами державного примусу і має загрозу для державності.
Нагадаємо, Івано-Франківська міська рада 22 серпня виступила проти закону про основи мовної політики.
Перед виборами прем’єр-міністр Микола Азаров розмріявся. За його словами уряд має забезпечити умови для прискореного розвитку економіки щорічно на 7-12% валового внутрішнього продукту.
«Головне наше завдання – забезпечити умови для прискореного розвитку країни. Ми повинні нарощувати мінімум 7, 10, 12% валового внутрішнього продукту в рік. Якщо ми зуміємо забезпечити такі темпи, значить, скажімо, років через 10 ми побачимо зовсім іншу країну», – пояснив Азаров.
А молодший син президента України Віктора Януковича, народний депутат Віктор Янукович, який балотується до наступного парламенту (№ 22 партійного списку Партії регіонів), за минулий рік заробив лише 233 тис. грн. Про це свідчить його декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік, оприлюднена на сайті ЦВК.
Минулого року сукупний дохід Віктора Януковича-сина становив 233 тис. 306 грн, більшість з якого – 193 тис. 317 грн – заробітна плата, 35 тис. 95 грн – матеріальна допомога і 4 тис. 894 грн – дивіденди та проценти.
Син глави держави володіє земельною ділянкою площею 1610 кв м, квартирою – 379,1 кв м та іншим нерухомим майном – 510,8 кв м. Водночас у Януковича-молодшого немає ні житлового, ні садового будинку.
На утримання майна він витратив 87 тис. 279 грн. Немає у Януковича-сина і легкового автомобіля та інших засобів пересування, хоча серед майна є гараж площею 20,5 кв м. На банківському рахунку кандидата – 1 млн 153 тис. 614 грн.
Водночас сукупний дохід родини Януковича-молодшого (дружини та сина) становив у 2011 році 746 грн дивідентів та процентів. У родини Вівктора Януковича-молодшого відсутнє будь-яке нерухоме майно та транспортні засоби. Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах родини – 195 грн.
У квітні Янукович-молодший пояснював, що кандидатом у депутати його висунула сім’я.