Українці “мінують” адмінбудівлі і вокзали з цікавості, задля розваги або помсти

23 Серпня 2012, 14:28

Згідно з даними відкритих джерел, у тому числі СБУ та МВС, найчастіше об’єктами неправдивих повідомлень про мінування стають адміністративні будівлі.

Так, з початку цього року правоохоронці отримали численні повідомлення про мінування шкіл та університетів, лікарень, у тому числі пологових будинків, міськвиконкомів, облрад, райвідділів міліції, палаців культури і спорту, музеїв, кінотеатрів, вокзалів, аеропортів. Крім того, «мінували» також шахти, магазини, бари, торгові центри, готелі, житлові будинки і навіть цілі вулиці і набережні (наприклад, у Ялті).

З початку року вокзали «мінували» у Дніпропетровську, Вознесенську (Миколаївська обл.), Сумах, Сімферополі, Харкові, Львові, Кременчуці.

У липні в Києві повідомили про замінування пожежної станції поблизу Генпрокуратури. А у Луцьку у червні через аналогічний дзвінок довелося евакуювати працівників Волинської обласної державної адміністрації.

У серпні для перевірки повідомлення про мінування міжнародного аеропорту «Бориспіль» було евакуйовано близько 5 тис. людей. Ще більше – близько 8 тисяч людей довелося  евакуювати з богослужіння у Палаці спорту у Києві в липні цього року.

З початку року надійшло щонайменше 6 повідомлення про мінування поїздів – сполученням Херсон – Харків, Харків – Красноград, Сімферополь – Київ, Одеса – Київ, Санкт-Петербург – Кишинів, Жмеринка – Київ.

Надходили повідомлення і про мінування автобусів. Приміром, у липні диспетчер автостанції знайшла анонімну записку про мінування автобуса сполученням Житомир – Київ. Вона повідомила про це правоохоронцям, які зупинили автобус посеред дороги. Поки проводилася перевірка, пасажирам було виділено інший автобус, яким вони дісталися до місця призначення. А у Кривому Розі 18-річний хлопець повідомив про мінування автобусу Кривий Ріг – Дніпропетровськ, оскільки спізнювався на нього.

У Києві «мінували» і станції метро – «Університет», «Хрещатик» і «Контрактова площа». Також «мінували» станцію метро у харківському метро.

За час проведення Євро-2012 СБУ отримала 17 анонімних дзвінків про загрозу терористичних актів, у яких йшлося про мінування об’єктів інфраструктури ЄВРО фан-зони, транспорту, а також один випадок фальшивого повідомлення про захоплення повітряного судна на внутрішніх авіалініях.

Щонайменше двічі правоохоронці отримували погрози здійснити такі самі вибухи, що були у травні пролунали у Дніпропетровську. Відповідно були затримані мешканці Дніпропетровську та Дніпродзержинська.

Крім того, цього року надходили повідомлення про замінування трьох податкових адміністрацій та декількох молокозаводів в Одесі, чотирьох стадіонів у Києві, а також Каховської гідроелектростанції, заводоуправління ВАТ «Точмаш» (Донецьк), підприємства «Турбоатом» (Харків) та «Дніпрошина» (Дніпропетровськ).

Дуже часто повідомлення про мінування здійснюють люди, що перебувають у стані алкогольного сп’яніння, безробітні, малолітні або ж особи, які перебувають на психіатричному обліку. Приміром, у Києві психічно неврівноважена особа протягом цього літа «замінувала» дві станції метро, аеропорт «Бориспіль», а також Набережно-Печерську дорогу.

До таких дій вдаються задля розваги, з хуліганських мотивів, «щоб перевірити роботу міліції», або ж задля помсти.

Нагадаємо, згідно з новою редакцією Кримінального кодексу України, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу та інших дій, які загрожують загибелі людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі від 2 до 6 років. Ті самі дії, які потягли за собою тяжкі наслідки або дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.

Як повідомлялося, лише за перший квартал цього року до правоохоронців надійшло 123 завідомо неправдивих повідомлень про підготовку вибуху, підпалу тощо. Було порушено 67 кримінальних справ.

Позначки: