За її словами, Осмаєв дійсно попросив притулку в Україні, однак Державна міграційна служба відмовилася навіть прийняти до розгляду цю справу.
"Хоча причини, які вказувалися в документах, більш ніж вагомі", – зазначила вона, і додала, що це рішення оскаржене в Апеляційному суді, який найближчим часом має розглянути це питання.
За словами Окуєвої, паралельно Осмаєв проситиме статус політичного біженця в Грузії або Фінляндії.
"Ми вже передали документи грузинським чиновникам і просимо надати саме політичний притулок. Документи зараз знаходяться на розгляді грузинською стороною", – розповіла Окуєва.
У той же час, вона не виключила, що якщо Грузія відповість відмовою, то прохання про статус біженця буде направлено фінській владі.
Як повідомлялося, раніше в представництві Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні підтвердили, що Осмаєв попросив притулку в Україні.
Європейський суд запросив в України документи щодо цієї справи, а на час їх розгляду рекомендував зупинити екстрадицію.
Україна призупинила екстрадицію Адама Осмаєва, якого підозрюють у замаху на Путіна.
Нагадаємо,Служба безпеки України й міліція 4 лютого затримали трьох громадян Росії, які підозрюються в причетності до пожежі в будівлі на вулиці Тираспольській, 24/26, у центрі Одеси, у якій 4 січня загинув громадянин Росії, уродженець Грозного Руслан Мадаєв.
За даними представника управління СБУ в Одеській області, були затримані Адам Осмаєв, його батько Асламбек Осмаєв (обидва – громадяни Росії), а також їхній спільник.
Ця група розшукувалася правоохоронними органами Росії за підозрою в підготовці терористичних актів, зокрема, замаху на Путіна.
1 березня Генпрокуратура Росії попросила Генпрокуратуру України екстрадувати затриманих.