Експерт: влада Криму зробить все, щоб кримськотатарська мова не стала регіональною

20 Серпня 2012, 15:34

На питання, чи буде кримськотатарській мові надано статус регіональної, Небоженко зазначив: «Ні, не буде. Ми ж маємо справу з людьми, які вибірково використовують закон».

На думку експерта, влада у Криму зробить все, щоб кримськотатарська мова не стала регіональною.

«Вони зроблять усе, щоб не пройшла сесія, підключать правоохоронні органи. І зроблять вони це дуже грубо», – вважає Небоженко.

«Але все одно, джина випустили з пляшки. Це тепер подвійна образа для людей, які раніше не розраховували на можливість користуватися своєю мовою, а прийняли правила єдиної Української держави, коли єдина державна – українська. Хочеш зробити кар’єру, хочеш стати крупним політиком – вчи українську мову», – зазначив експерт.

За його словами, мовний закон «добре видає неюридичне мислення наших сьогоднішніх правлячих політиків». У той час, коли нинішня влада, зокрема, президент Віктор Янукович, називає себе стабілізаторами, мовний закон несе в собі загрозу «появи мовно-культурних автономій».

«Якщо ви вирішили надати автономію російській мові і порушити мовний баланс, то цього вимагатимуть і інші. Тепер всі дії Адміністрації Президента і самого президента будуть направлені на те, як обмежити ці сепаратиські рухи», – вважає експерт.

Він також не виключає, що після парламентських виборів будуть запропоновані зміни до мовного закону, на основі яких центральна влада попросить облради змінити їхні рішення щодо надання статусу регіональної російській мові.

Нагадаємо, статус регіональної російській мові вже надали обласні ради Одещини, Донеччини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Херсонщини, Луганщини та Харківщини. Також статус регіональної російській мові надала Севастопольська міськрада.

8 серпня президент Віктор Янукович підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.

Закон всупив в силу 10 серпня.