Засновник Wikileaks закликав припинити “полювання на відьом”

19 Серпня 2012, 17:35

Перш за все, 41-однорічний австралієць подякував владі і народові  Еквадору за те, що, надавши йому притулок, вони не побоялися продемонструвати всьому світу свою відданість таким загальнолюдським цінностям, як свобода слова і свобода самовираження.

Також активіст висловив подяку ряду інших латиноамериканських держав (які він перерахував в алфавітному порядку), включно з Аргентиною, Бразилією та Чилі, представники яких, з його слів,  найближчим часом відправляться до Вашингтона для того, щоб обговорити даний скандал з американською владою.

Перераховуючи людей, яких,  на його думку, переслідують  по всьому світу за політичні переконання і громадянську позицію, власник скандального сайту згадав і про російської панк-групі Pussy Riot, нагадавши присутнім у посольства, що всього кілька днів тому дівчата були засуджені до двох років ув'язнення.

Крім того, Ассанж закликав до звільнення рядового Бредлі Меннінга, якого звинувачують у розголошенні державної таємниці та передачі таємних відомостей сайту Wikileaks, а також блогера з Бахрейна Набіля Раджабова, засудженого до трьох років позбавлення волі за коментар в мережі мікроблогів Twitter.

Він також звернувся до президента США Барака Обами з вимогою припинити переслідування Wikileaks та особисто самого Ассанжа, назвавши те, що відбувається "полюванням на відьом".

"Загроза Wikileaks – це загроза свободі слова та життєздатності сучасного суспільства. Прийшов час для влади США зробити вибір: чи повернеться країна до тих революційним цінностям, на яких вона була побудована, або ж зірветься в бездну репресій та гонінь, де журналісти і звичайні громадяни будуть жити в страху? ", – заявив Ассанж.

Нагадаємо, 16 серпня міністр закордонних справ Еквадору оголосив, що його країна вирішила надати політичний притулок засновнику веб-сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу. До того часу Ассанж звернувся до посольства Еквадору  з проханням про  надання політичного притулку та перебував в приміщенні посольства Еквадору в Лондоні вже два місяці.

Своє розчарування таким рішенням влади Еквадору вже висловило Міністерство закордонних справ Великої Британії, заявивши, що британська влада виконує своє зобов'язання щодо екстрадиції Ассанжа в Швецію, незважаючи на рішення Еквадору.

7 грудня 2010 року засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассандж був затриманий в Лондоні. У листопаді 2011 року Вищий суд Лондона виніс рішення про екстрадицію Ассанжа до Швеції.

Читайте також: Інтрига Ассанжа: борець за свободу інформації у пошуках політичного притулку