"Експертне співтовариство вказує на три Цілі розвитку тисячоліття, які не будуть досягнуті Україною до 2015 року. По-перше, це відноситься до гендерної рівності. Враховуючи, що українські жінки соціально активні і живуть довше за чоловіків, дуже важливо, щоб вони були більше представлені в органах влади, бізнесі. Я, наприклад, був здивований низьким числом жінок у партійних списках, опублікованих у переддень парламентських виборах", – сказав Адам.
Другою недосяжною ціллю експерт назвав обмеження поширення ВІЛ/СНІД.
"Складно буде до 2015-го суттєво обмежити поширення ВІЛ / СНІД. Відразу хочу обмовитися: ситуація міняється в кращу сторону і зміниться в майбутньому, враховуючи ресурси, які виділили український уряд і Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Так що, якщо в найближчі роки і не буде серйозного прогресу в боротьбі з поширенням ВІЛ / СНІД, то не буде і регресу", – відзначив координатор системи ООН.
"По-третє, залишається серйозною проблема забезпечення розвитку навколишнього середовища. Так, хоча і були вжиті заходи по зменшенню залежності від природного газу, але для досягнення цієї мети потрібно дуже довгий час. Хоча її можна досягти шляхом прямих іноземних інвестицій", – додав експерт
У той же час, на думку Адама, Україна серйозно поставилася до Цілей розвитку тисячоліття.
"Наприклад, в боротьбі з бідністю був зафіксований прогрес: кількість абсолютно бідних в Україні зменшилася з 9% до 5%. Але більшою проблемою залишається відносна бідність, в якій живе чверть населення. Тому, проводячи реформу у сфері соціальних послуг, необхідно, щоб вона була сфокусована винятково на людях, що потребують їх: багатодітних сім'ях у сільській місцевості, безробітних і т.д.", – резюмував координатор системи ООН в Україні.
Крім того, за його словами, бажано, щоб процес адміністративної реформи йшов набагато швидше.