«Економічно обґрунтована вартість квитка Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник могла бути в межах 25 грн. Власне, такою вона й була до підвищення. Для порівняння: у Національному музеї Тараса Шевченка вартість одного квитка – 12 грн», -зазначила Клименко.
За її словами, очікується, що 2012 року Лавру відвідають 700 тис. людей. При цьому, Євро-2012 практично вплинув на відвідуваність.
«Мені здається, це не залежить від якихось великих акцій всеукраїнського масштабу. Є цільова аудиторія. Тобто люди, котрі знають, навіщо приходять, що хочуть побачити. Не секрет, що багато іноземців передусім цікавляться Дальніми і Ближніми печерами. Оскільки ж Києво-Печерська лавра – загальносвітове надбання, то й інтерес до неї не згасне ніколи», – сказала Клименко.
Як повідомлялось, учасники конфлікту в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику погрожують страйкувати проти кадрових рішень міністерства культури, яке за два роки змінило у заповіднику трьох директорів.
Нагадаємо, раніше 65 співробітників Києво-Печерського історико-культурного заповідника, які виступали проти "управлінських методів" тодішнього гендиректора Вікторії Лісничої, оприлюднили відкритий лист до громадськості та керівництву Міністерства культури України, в якому йдеться про "кадрове свавілля" Лісничої та її нецензурні послання на адресу Мінкультури.
9 серпня Міністерство культури прийняло рішення про звільнення Лісничої з посади гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника «у зв’язку з колективними скаргами, що надходили до Мінкультури від працівників заповідника, у яких вказувалося на чисельні порушення трудового законодавства з боку дирекції заповідника».
10 серпня в.о. генерального директора Києво-Печерського історико-культурного заповідника було призначено Наталію Клименко, яка з грудня 2005-го по січень 2012-го очолювала Національний музей Тараса Шевченка.
Читайте також: З осередку духовності Лавра перетворилася на епіцентр скандалів