«Ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу дає Україні шанс переглянути розуміння презумпції невинуватості. Власне успіх нового Кримінального процесуального кодексу залежатиме від нового розуміння цього основоположного принципу права»,-вваажає дипломат
Надумку Теффта, публічний діалог між всіма учасниками системи кримінального судоустрою (включно задвокатами) повинен призвести докардинальних змін упідходах.
«Звісно, допоможе справі й запровадження надалі правил на заборону прокурорам, правоохоронцям, урядовцям та службовцям суду робити публічні заяви або поширювати інформацію, що порушує презумпцію невинуватості, – але без засадничого філософського зсуву серед службовців правової системи розв’язання цієї проблеми неможливо очікувати навіть при наявності добре прописаних законів», – зазначив посол.
Він вважає, що в Україні презумпцію невинуватості ігнорують у двох випадках: «під час рутинного затримання людей, підозрюваних і/або обвинувачуваних у скоєнні злочину, та при виголошенні публічних заяв політиками і прокурорами, які якраз повинні краще знати закон, про чиюсь винуватість задовго до закінчення судового процесу».
«Якщо він виконуватиметься як належить, цей кодекс має шанс перетворити систему кримінального судочинства України на таку, що і захищає права людини, і надає правоохоронним органам можливість чесними методами викривати й карати за складні злочини, такі як багаторівнева корупція та змови з відмивання грошей з участю багатьох підозрюваних і міжнародного банківського сектору», – прогнозує Теффт.
Він також вважає, що зменшення кількості утримуваних під вартою в очікуванні суду поліпшить «нинішній прикрий доробок України перед Європейським судом з прав людини».
Читайте також Тому що послідовні: відповіддю влади на вимоги Європи стала хвиля нових справ проти опозиції