Таке рішення України свідчить про порушення взятих нею зобов'язань дотримуватися принципу недопущення примусової екстрадиції.
Як сказано у спільній заяві прес-секретарів верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон і європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле, обидва представники Європейського Союзу "глибоко стурбовані звісткою, що людина з Росії (Республіка Інгушетія), яку визнано біженцем у відповідності з міжнародним правом, екстрадовано з України 15 серпня ".
Представники ЄС повністю підтримують ухвалу Агентства ООН у справах біженців про те, що «цей випадок свідчить про порушення зобов'язань дотримуватися принцип неприпустимості примусового повернення».
У зв'язку з цим Ештон та Фюле зауважують, що План дій щодо лібералізації візового режиму в рамках візового діалогу між ЄС та Україною включає в себе ряд зобов'язань Києва щодо прийняття законодавства про притулок у відповідності з міжнародними та європейськими стандартами, у тому числі, захисту прав осіб, які шукають притулку, та біженців.
«Достойно жалю те, що в цьому випадку Україна, схоже, не поважає ці зобов'язання, незважаючи на неодноразові і чіткі прохання, які були висловлені за останні тижні від Агентства ООН у справах біженців та ЄС»", – йдеться в заяві.
Як повідомлялося, 14 серпня Апеляційний суд Одеської області залишив чинним рішення Малиновського районного суду Одеси про екстрадицію підозрюваного в підготовці замаху на президента Росії Владіміра Путіна Адама Осмаєва.
Як відомо, Служба безпеки України й міліція 4 лютого затримали трьох громадян Росії, які підозрюються в причетності до пожежі в будівлі на вулиці Тираспольській, 24/26, у центрі Одеси, у якій 4 січня загинув громадянин Росії, уродженець Грозного Руслан Мадаєв.
За даними представника управління СБУ в Одеській області, були затримані Адам Осмаєв, його батько Асламбек Осмаєв (обидва – громадяни Росії), а також їхній спільник.
Ця група розшукувалася правоохоронними органами Росії за підозрою в підготовці терористичних актів, зокрема, замаху на Путіна.
1 березня Генпрокуратура Росії попросила Генпрокуратуру України екстрадувати затриманих.