"На мою думку, ніякої люстрації не потрібно", – сказав він на прес-конференції у вівторок, відповідаючи на питання, чи потрібно для відновлення довіри громадян до судів проводити люстрацію в судовій системі після того, як українські суди виносять політично заангажовані рішення.
"Я, як ніхто інший, знаю достовірно ситуацію в судовій системі. І я знаю, що у своїй переважній більшості, на 99%, там самовіддано працюють люди на судовій роботі, які щодня приймають рішення, засновані на законі, і ці рішення справедливі" , – заявив Романюк.
У той же час, за словами голови Ради суддів, "легко бочку меду зіпсувати однією ложкою дьогтю". Він підкреслив, що гучні резонансні справи, про які найбільше говорять в суспільстві, в основному і формують думку громадян про роботу судової системи.
Разом з тим, він зазначив, що судами України протягом 2011 року було розглянуто 8 млн справ. "Така величезна кількість справ свідчить про те, що люди все-таки довіряють суду, і велика кількість громадян звертається до суду, щоб отримати послуги суду – розсудити їх", – сказав він.
При цьому Романюк додав, що з цих 8 млн справ тільки 17% рішень оскаржені в апеляційному порядку. "На нашу думку, це певною мірою також свідчить про рівень довіри до суду і про те, що люди задоволені тим, як судова система працює", – зазначив він.
Ярмолюк вважає неправильним, що поодинокі випадки винесення незаконних рішень формують спільну думку про роботу судової системи в цілому. Він навів приклад, коли один з суддів виніс занадто м'який вирок синові колишнього народного депутата, який скоїв жорстоке вбивство. "Його вирок був переглянутий, а щодо судді, який виніс цей вирок, вирішується питання про відповідальність, аж до звільнення за порушення присяги судді", – пояснив він.
"Разом з тим, це потрібно робити і раніше, на стадії відбору претендентів на посаду судді … залишається питання про морально-ділові якості людей, оскільки тільки професійних знань для роботи в суді недостатньо … невідомо, в яке русло буде направляти суддя свої знання", – заявив Романюк.
Він підкреслив, що на даний момент Рада суддів розробила новий проект кодексу судової етики, з яким має намір ознайомити суддівський корпус.