Найчастіше керівники сільських рад з початку цього року попадалися на хабарах.
Однією з найгучніших була справа, порушена стосовно трьох членів організованого злочинного угруповання, до якого входили Ізобільненський сільський голова та два депутати цієї сільради, один з яких є сином голови, які одержали майже 1 млн грн за сприяння в наданні 0,5 га та намагалися отримати 3 млн грн за 2,5 га на території Великої Алушти. Підозрюваних затримали ще 30 грудня минулого року. До суду справу передали наприкінці червня цього року.
Наприкінці березня цього року на Житомирщині до 9 років позбавлення волі засуджено голову сільради за хабарництво. Хабарем у зазначеній кримінальній справі стали документи, необхідні для оформлення права власності на половину адміністративного приміщення місцевого сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю, ринкова вартість якого становила 265,5 тис. грн.
4 квітня прокурор Сумської області порушив кримінальну справу стосовно Верхосульського сільського голови Білопільського району, який одержав хабар на суму $4 тис за вирішення питання про виділення у власність 8 га землі сільськогосподарського призначення із земель Верхосульської сільської ради.
Прокуратура Тернопільської області 20 квітня порушила кримінальну справу стосовно одного із сільських голів Козівського району за фактом вимагання та одержання хабара в розмірі 3000 доларів від підприємця за сприяння останньому у наданні в оренду земельної ділянки для обслуговування нежитлових приміщень – гаражів, розташованих у даному населеному пункті.
Євпаторійський міський суд Криму 23 квітня засудив до 5 років в'язниці голову Новофедорівської селищної ради у Сакському районі Івана Фабишевського й депутата сільради Олександра Пустова за отримання хабара в $60 тисяч. З його слів, зловмисники обвинувачувалися у вимаганні $225 тисяч й отриманні частини хабара в $60 тисяч за виділення 1,2 га землі.
У березні було порушено кримінальну справу за ч.3 ст.368 КК України (одержання хабара, поєднане з вимаганням) стосовно Нижньоапшанського сільського голови, який вимагав від підприємця $12 500 за вирішення питання про надання земельної ділянки у селі Нижня Апша площею 0,25 га для будівництва та господарства. У травні прокуратура Закарпатської області cкерувала цю справу до суду.
Того ж місяця працівники ГУ МВС у Львівській області разом зі співробітниками прокуратури затримали голову однієї із сільських рад у Пустомитівському районі Львівської області за підозрою в одержанні хабара в обсязі $40 тис за сприяння у вирішенні земельних питань.
Пізніше прокурор Запорізької області порушив кримінальну справу стосовно сільського голови однієї з сільських рад Мелітопольського району за хабарництво. Голова сільради вимагала хабар у розмірі 70 тис. доларів США за виділення у власність 14 земельних ділянок загальною площею 28 гектарів. Чиновницю затримали.
Міліція 20 червня правоохоронці затримали голову Сергіївської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області, члена Партії регіонів Клавдію Пшеницьку за підозрою в хабарництві. Як встановлено, вона вимагала й отримала 20 тис. гривень хабара від приватного підприємця за сприяння йому в купівлі нежитлового будинку й виділенні в приватну власність земельної ділянки площею 0,15 га в Новотроїцькому районі.
3 липня прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу стосовно одного із сільських голів області за вимагання $15 тисяч хабара за погодження схем розміщення земельних ділянок за межами населеного пункту для ведення селянського господарства». Кримінальну справу проти сільського голови за ч. 3 ст.368 КК України. Також було порушено справу проти посередника за ч. 3 ст.27, ч. 3 ст.368 КК України.
Попри хабарництво голови сільських рад вдаються й до інших правопорушень. Так, у ніч з 8 на 9 липня цього року на Житомирщині, у селі Городище Черняхівського району, голова сільради побив односельця. Черняхівським районним відділом УМВС України у Житомирській області за даним фактом порушено кримінальну справу за частиною 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу. Пізніше у зв'язку зі смертю потерпілого справу перекваліфікували з ч.1 на ч.2 ст.121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
10 серпня суд виніс рішення про арешт раніше затриманого селищного голови Миколаївки у Криму Андрія Сергєєва, якому інкримінують порушення при використанні бюджетних коштів у розмірі понад 240 тис. грн. Напередодні, прокуратурою АРК було порушено кримінальну справу стосовно Сергєєва у зв'язку з порушенням витрачання бюджетних коштів, унаслідок чого селищу було завдано збитків у розмірі понад 240 тис. грн.
Того ж дня на Луганщині сільський голова із Новопсковського району збив трьох школярів-велосипедистів, після чого втік із місця пригоди. Зокрема, підлітки на велосипедах поверталися додому, коли автомобіль Volkswagen, який рухався зустрічною смугою раптово змінив траєкторію і поїхав просто на них. Водій з місця аварії втік. Дітей знайшли випадкові перехожі. Двоє потерпілих, дівчина та хлопець, загинули. За життя третьої школярки зараз борються лікарі обласної клінічної лікарні – вона із важкими травмами в реанімації. Її стан стабільний, але тяжкий.
Винуватця трагедії, одного з голів сільради Новопсковського району, правоохоронці знайшли удома. Він перебував у стані алкогольного сп'яніння. Голову затримали, прокуратура порушила проти нього кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ст. 286 ч. 3, ст. 135 ч. 1 КК України.