За це рішення проголосували 73 депутати з 111 присутніх (разом в міськраді 120 депутатів).
Документ прийнятий у рамках реалізації положень закону, що набув чинності, "Про засади державної мовної політики".
Під час обговорення проекту депутат ради Олексій Косьмін зазначив, що з 2003 року в українському суспільстві з'явився термін "мови національних меншин".
"Основною умовою закону є наступне: для того, щоб регіональна мова потрапляла під умову закону, необхідно більше ніж 10% населення, які вважають мову рідною. Відповідно до останнього перепису, в Одесі проживає більше ніж 10% населення, які рідною вважають російську мову", – сказав він.
Косьмін додав, що прийнятий закон надає нові можливості міськраді для розвитку й збереження російської мови.
"Ухвалення рішення дасть змогу гармонізувати мовні відносини і надасть можливість вільного вибору мови міжнаціонального спілкування в місті, де протягом 200 років слово "Одеса" пишеться із двома "с", – додав депутат.
У свою чергу мер Одеси Олексій Костусєв додав, що для 89 відсотків одеситів комфортніше розмовляти, читати й спілкуватися російською мовою.
"Немає ніяких сумнівів у тому, що це рішення підтримує переважне число одеситів", – сказав Костусєв.
Одразу ж після ухвалення рішення сесія завершила роботу.
Прийнятий документ передбачає забезпечення використання російської мови на території міста як регіональної.
Зокрема, органам міської ради доручено забезпечити прийняття актів міськради й виконавчого комітету поряд з державною мовою російською мовою; використання російської мови в роботі, діловодстві, документації, листуванні поряд з державною.
Крім того, документ зобов'язує забезпечити російською мовою спілкування й листування з особами, що звертаються в органи міської ради й комунальні підприємства із заявами, скаргами, пропозиціями, запитами; видання друкованої продукції службового й допоміжного характеру (бланків, форм, квитанцій, квитків та ін.).
Рішення також передбачає використання російської мови поряд з державною у міській топоніміці, виготовлення табличок і покажчиків українською і російською мовами; розміщення всіх форм аудіо-візуальної реклами на території міста українською або російською мовами за бажанням рекламодавця.
Зазначеним рішенням також доручено постійно діючій комісії міськради з реалізації програми "Збереження й розвиток російської мови в місті Одесі" у строк до 1 жовтня 2012 року внести на розгляд ради пропозиції з доопрацювання Програми з урахуванням норм закону про мовну політику.
Управлінню освіти і науки в строк до 1 жовтня доручено забезпечити збір заяв батьків вихованців й учнів (у разі повноліття – самих учнів) дошкільних і середніх навчальних закладів про бажання проходити навчання (виховання) українською або російською мовами.
Контроль над виконанням цього рішення покладений на Костусєва.
Нагадаємо, Янукович 8 серпня підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.
Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.
Закон був прийнятий Верховною Радою 3 липня.
У липні 2011 Одеська міська рада дозволила 78 школам і 120 дошкільним установам вести навчання українською і російською мовами.