З його слів, президент підписав цей закон у четвер.
Портнов нагадав, що цей закон стосується проведення засідань у режимі відеоконференцій з господарських, цивільних і адміністративних справ.
При цьому Портнов відзначив, що судові засідання в режимі відеоконференцій можуть проводитися виключно у разі, якщо сторони судового процесу згодні на проведення засідань у такому форматі.
"Якщо особа не дає згоди на отримання від держави такого сервісу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв'язку, держава не може змусити нікого брати в такому режимі участь", – сказав він.
При цьому Портнов повідомив, що наразі в Україні відеоконференцзв'язком оснащені всі апеляційні суди, ведеться робота з оснащення необхідним обладнанням інших судів.
Нагадаємо, 4 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №9753 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції". Парламент вніс зміни в Господарський процесуальний кодекс, Кодекс адміністративного судочинства, Цивільний процесуальний кодекс, які передбачають можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Раніше біля палати в ЦКЛ "Укрзалізниці", де перебуває Юлія Тимошенко, а також у Качанівській колонії були обладнані кімнати для проведення телеконференцій.
Держобвинувачення виключає участь Тимошенко в засіданні суду в режимі відеоконференції без її згоди.
Тимошенко наполягає на своїй відмові від участі в судовому засіданні в справі щодо обвинувачення в зловживанні на посаді керівника "Єдиних енергетичних систем України" у режимі відеоконференції.
Тимошенко з 9 травня перебуває у лікарні й дотепер не брала участь у жодному судовому засіданні за станом здоров'я.